فروش ماسک موی لوریس www.tehranstar.ir

فروش ماسک موی لوریس www.tehranstar.ir

جلسه کرار با افشارزاده به شنبه موکول شد

جلسه کرار با افشارزاده به شنبه موکول شد

جلسه-کرار-با-افشارزاده-به-شنبه-موکول-شد

وبسایت رسمی برنامه نود - جلسه هافبک عراقی استقلال با مسئولان این باشگاه به روز شنبه موکول شد.

به گزارش وب سایت نود و به نقل از فارس، جلسه جاسم کرار که شب گذشته به تهران آمده است با مسئولان باشگاه استقلال به روز شنبه موکول شد.

قرار بود این نشست امروز برگزار شود اما مسئولان باشگاه استقلال به دلیل شرکت در مراسم ختم پدر کامران منزوی این جلسه را به شنبه موکول کرده‌اند.

نظری جویباری روز گذشته از جدایی قطعی کرار از استقلال خبر داد و اعلام کرد دو باشگاه ایرانی خواهان جذب این بازیکن هستند.

 

+ نوشته شده در  پنجشنبه پنجم آذر ۱۳۹۴ساعت 16:14  توسط فروش ماسک موی لوریس www.tehranstar.ir  | 

ناسا اولین آینه را روی جایگزین تلسکوپ هابل نصب کرد

ناسا اولین آینه را روی جایگزین تلسکوپ هابل نصب کرد

 

 

ناسا اولین آینه را روی جایگزین تلسکوپ هابل نصب کرد

ناسا اعلام کرد که با موفقیت اولین آینه را بر تلسکوپ «جیمز وب» (James Webb) نصب کرده است.

هر آینه از بریلیوم‌های بسیار سبک تشکیل شده است.

روی هم رفته قرار است 18 آینه روی این تلسکوپ فضایی نصب شود. تلسکوپ جیمز وب جایگزین هابل شده است. عملیات نصب این آینه در مرکز پروازهای فضایی گودارد ناسا در مری‌لند انجام شد. این 18 آینه به هم متصل شده و به عنوان یک آینه‌ی بزرگ 6.5 متری عمل خواهند کرد.

وقتی که تلسکوپ به مدار برسد، این 18 آینه‌ی شش ضلعی برای تبدیل شدن به یک بازتاب‌کننده‌ی 6.5 متری باز خواهند شد. هر آینه از بریلیوم‌های بسیار سبک تشکیل شده است (هرچند که با این وجود هر یک از آنها 40 کیلوگرم وزن دارد). بریلیوم به خاطر خواص گرمایی و مکانیکی‌اش در دماهای پایین انتخاب شده است.

علاوه بر این، آینه‌ها باید دقیقا در همان‌ جایی که تنظیم شده بمانند. سازه‌ی متصل‌کننده‌ی آینه باید در مقابل دمای منفی 240 درجه‌ی سلسیوس دوام بیاورد و در عین حال، بیش از 38 نانومتر حرکت نکند؛ یعنی تقریبا یک هزارم قطر موی انسان. در غیر این صورت، اپتیک‌ها در زاویه‌ی نامناسب قرار خواهند گرفت.

«لی فاینبرگ»، یکی از مدیران پروژه‌ی تلسکوپ جیمز وب می‌گوید: “بسیار هیجان‌زده هستیم که در نتیجه‌ی کار و تلاش زیاد تیم‌های متعدد در سراسر کشور، موفق شدیم اولین آینه‌ را نصب کنیم. به این ترتیب، فاز نهایی مونتاژ تلسکوپ شروع می‌شود.” تیم گودارد انتظار دارد تا پایان سال آینده‌ی میلادی نصب آینه‌ها تکمیل شده باشد.

تلسکوپ

تلسکوپ

منبع: NASA

+ نوشته شده در  پنجشنبه پنجم آذر ۱۳۹۴ساعت 16:1  توسط فروش ماسک موی لوریس www.tehranstar.ir  | 

ماموریت اگزومارس کلید خورد؛ اروپا و روسیه به مریخ می‌روند

ماموریت اگزومارس کلید خورد؛ اروپا و روسیه به مریخ می‌روند

 

 

ماموریت اگزومارس کلید خورد؛ اروپا و روسیه به مریخ می‌روند

ماموریت فضایی اروپا و روسیه، یعنی «اگزومارس» (ExoMars) به آغاز کار خود نزدیک شده است. هدف این ماموریت، ارسال یک مریخ‌نورد پیشرفته روی سطح مریخ است ولی در اولین مرحله، ماهواره‌ای به مریخ فرستاده می‌شود تا بر روی گازهایی مثل متان در اتمسفر این سیاره تحقیق کند.

مسوولان هر دو سازمان فضایی اروپا و روسیه (ESA و Roscosmos) بررسی ماهواره و مریخ‌نوردی که قرار است در ماموریت‌های ExoMars استفاده شوند را دیروز به پایان رساندند.

مدارگردی که به مریخ فرستاده می‌شود، یک کاوشگر آزمایشی را هم به سطح سیاره‌ی سرخ ارسال خواهد کرد. این کاوشگر، تکنولوژی‌هایی که برای فرود یک مریخ‌نورد لازم خواهد بود را مورد بررسی قرار خواهد داد. فرستادن یک مریخ‌نورد توسط برنامه‌ی ExoMars برای سال 2019 برنامه‌ریزی شده است.

ماموریت ExoMars تا به امروز چند باری دچار تغییرات بزرگ شده است. این برنامه را آژانس فضایی اروپا برای اولین بار در سال 2005 به راه انداخت. در ابتدا این برنامه به بزرگی امروز نبود، اما برنامه ExoMars به‌قدری بزرگ شده است که در حال حاضر 1.3 میلیارد یورو هزینه برای آن برآورد شده است. آژانس فضایی روسیه یعنی Roscosmos هم به برنامه‌ی ExoMars پیوسته است.

Schiaparelli itself will not operate for long - perhaps only a few days on the surface of Mars

کاوشگری که به مریخ فرستاده می‌شود، Schiparelli نام دارد.

آژانس فضایی اروپا، در ابتدا قرار بود تا با امریکا برای برنامه‌ی ExoMars همکاری کند، اما ایالات متحده این برنامه را از اولویت‌های کاری‌اش حذف کرد؛ طوری که می‌توان گفت آژانس فضایی روسیه برنامه‌ی فضایی ExoMars را نجات داده است. روسیه قرار است وسایل مورد نیاز و کلیدی هر دو ماموریت را ارایه کند. وظیفه‌ی ارایه‌ی موشک‌های Proton هم برای فرستادن ماهواره‌ها و کاوشگرها به مریخ هم به روسیه محول شده است.

ExoMarsROVER

رندر سه بعدی از مریخ نورد پروژه‌ی ExoMars

مسوولان هر دو سازمان ESA و Roscosmos بررسی ماهواره و مریخ‌نوردی که قرار است در ماموریت‌های ExoMars استفاده شوند را دیروز به پایان رساندند. این بررسی‌ها در شرکت «تالس آلنیا اسپیس» در کن فرانسه انجام شدند.

مدارگردی که قرار است به مریخ فرستاده شود، Trace Gas Orbiter نام دارد و با استفاده از تجهیزاتی که دارد، می‌تواند از گازهای اتمسفر مریخ، اطلاعات زیادی کسب کند. یکی از اهداف اصلی ماموریت، بررسی گاز متان در مریخ است. میزان غلظت این گاز در مریخ، بسیار کم گزارش شده است، اما کشف این گاز به‌طور کلی، موضوعی حائز اهمیت است.

All up, the launch mass of the fuelled satellite and the lander is 4.3 tonnes

ماهواره به همراه سوخت‌اش و مریخ‌نورد وزنی 4.3 تنی خواهد داشت.

مولکول‌های متان، نباید توانایی زنده ماندن در محیط مریخ را داشته باشند، در نتیجه احتمالا یک منبع گازی روی این سیاره وجود دارد.

«خورخه واگو»، از دانشمندان سازمان ESA و پروژه‌ی ExoMars می‌گوید: “بسیار از این که می‌خواهیم وجود گاز متان، و شاید ریشه‌ی آن را روی مریخ کشف کنیم، هیجان زده هستیم.”

قرار است موشک Proton برای فروردین ماه سال آینده، آماده‌ی پرتاب باشد. ماهواره‌ی TGO در اواخر مهر ماه به مریخ خواهد رسید.

منبع: Space News

 
 
+ نوشته شده در  پنجشنبه پنجم آذر ۱۳۹۴ساعت 15:11  توسط فروش ماسک موی لوریس www.tehranstar.ir  | 

بازی League of Legends گیمرهای بی‌ادب را تنبیه می‌کند

بازی League of Legends گیمرهای بی‌ادب را تنبیه می‌کند

 

 

بازی League of Legends گیمرهای بی‌ادب را تنبیه می‌کند

استودیوی بازی‌سازی Riot سازنده‌ی بازی League of Legends اعلام کرده که در بروزرسان جدید این عنوان، ویژگی‌هایی به وجود آمده تا بازی‌کننده‌ها به شکل دوستانه‌تری با هم ارتباط برقرار کنند.

استودیوی Riot سازنده‌‌ی بازی League of Legends به بازی‌کننده‌های بی‌ادب پاداش و آیتم‌های کمتری می‌دهد.

بازی آنلاین و محبوب League of Legends علاقه‌مندان بسیار زیادی در کشورهای مختلف از جمله ایران دارد. شرکت Riot همیشه بروزرسان‌های مختلفی را برای این بازی عرضه کرده و قصد دارد در سال 2016 ویژگی‌های جدیدتری به این عنوان اضافه کند. این شرکت از این به‌بعد با بازی‌کننده‌هایی که در زمان بازی کردن از حرف‌های بد استفاده می‌کنند، برخورد خواهد کرد.
جفری لین (Jeffrey Lin) طراح ارشد این بازی و یکی از اعضای اصلی استودیوی Riot گفته که این استودیو از همان روزهای اول با بازی‌کننده‌هایی که ادب را در جریان بازی رعایت نمی‌کردند، برخورد می‌کرده است. به همین دلیل این شرکت قصد دارد سیاست‌های جدیدی را در این حوزه اعمال کند تا بازی‌کننده‌ها دوستانه‌تر با هم بازی کنند.
براساس صحبت‌های لین،‌ بازی‌کننده‌هایی که به هم تیمی‌های خودشان حرف بدی بزنند یا افراد دیگر را اذیت کنند، مجازات خواهند شد و پاداش‌ها و آیتم‌های کمتری را دریافت خواهند کرد.
بازی League of Legends می‌خواهد همانند بازی Dota 2 بازی‌کننده‌ها را به بهتر بازی کردن تشویق کند و به همین دلیل به بازی‌کننده‌های خشن و بی‌ادب پاداش کمتری خواهد داد. بازی Dota 2 با این سیاست‌ها توانسته تغییرات خوبی را در شکل بازی کردن بازی‌کننده‌ها و نوع رفتار آن‌ها به وجود بیاورد.
جفری لین می‌گوید:” سیستم پاداش‌ها باعث می‌شود که بازی‌کننده‌ها تغییراتی را در رفتار خودشان به وجود بیاورند و با بازی‌کننده‌های دیگر رفتار بهتری داشته باشند. با این کار محیط بازی هم دوستانه‌تر خواهد شد. اگر بازی‌کننده‌ی خوبی باشید پاداش بیشتری را هم در بازی دریافت خواهید کرد.”

‌‌‌‌‌‌‌‌

منبع: The Verge

+ نوشته شده در  پنجشنبه پنجم آذر ۱۳۹۴ساعت 14:46  توسط فروش ماسک موی لوریس www.tehranstar.ir  | 

چگونه با آیفون به آیپد پرو اینترنت بدهیم

چگونه با آیفون به آیپد پرو اینترنت بدهیم

 

 

چگونه با آیفون به آیپد پرو اینترنت بدهیم

در میان مدل‌های مختلف تبلت آیپد پرو، فقط گران‌ترین مدل آن سیم‌کارت‌ قبول می‌کند (مدل 128 گیگابایتی به قیمت 1079 دلار). بنابراین اگر شما یکی از مدل‌های میانی این تبلت را خریده باشید، به دور از Wi-Fi نمی‌توانید در وب گشت و گذار کنید یا پیام بفرستید. اما خوشبختانه می‌توانید اینترنت خط آیفون‌تان را در اختیار آیپد پروقرار دهید. در ادامه می‌توانید یاد بگیرید که چگونه آیفون را به یک هات‌اسپات برای آیپد پرو تبدیل کنید.

 1. در آیفون اپلیکیشن «تنظیمات» را باز کرده و Personal Hotspot را انتخاب کنید.

h1

2. قسمت پسورد (Password) را انتخاب کنید.

h2

3. یک رمز عبور با حداقل هشت حرف وارد کنید.

h3

4. روی Done تپ کنید.

h4

5. سوییچ Personal Hotspot را روی حالت روشن (On) بگذارید.

h5

6. اگر بلوتوث یا Wi-Fi شما خاموش باشد، این پیام را دریافت خواهید کرد. گزینه‌ی Turn on Wi-Fi and Bluetooth را انتخاب کنید.

h66

7. در آیپد پرو برنامه‌ی Settings را باز کرده و در منوی Wi-Fi روی نام شبکه‌ی آیفون‌تان تپ کنید.

h7

حالا آیپد پروی شما از اینترنت خطی آیفون شما استفاده می‌کند.

منبع: LapTop

+ نوشته شده در  پنجشنبه پنجم آذر ۱۳۹۴ساعت 13:40  توسط فروش ماسک موی لوریس www.tehranstar.ir  | 

آیکیا برای پناهجویان خانه‌های موقت می‌سازد

آیکیا برای پناهجویان خانه‌های موقت می‌سازد

 

 

آیکیا برای پناهجویان خانه‌های موقت می‌سازد

اوایل امسال نماینده‌ی سازمان ملل ساخت 10000 سرپناه موقت برای پناهجویان را در دستور کار قرار داد.

به دنبال این درخواست، شرکت آیکیا اعلام همکاری کرد و مدل‌هایی از خانه‌های موقت ساخت که پس از تایید از طرف سازمان‌های مسوول، به تعداد انبوه تولید و به محل‌های مورد نیاز ارسال شدند.

Untitled-1

آیکیا یک شرکت بسیار بزرگ در زمینه‌ی تولید و فروش لوازم خانگی است. این شرکت سوئدی کار خود را با تفکر ساخت لوازم خانگی ارزان و سبک برای دانشجویان و خانواده‌هایی با درآمد متوسط آغاز کرد. ویژگی اصلی محصولات آیکیا، کم‌جا بودن، قیمت پایین و بیش از همه، قابلیت سرهم‌بندی و باز کردن آسان آن‌هاست.

r-(5)

خانه‌های موقت سازمان ملل برای پناهجویان، توسط آیکیا طراحی شدند و شرکت Better Shelter ساخت آن‌ها را بر عهده گرفت. این شرکت هم تحت مدیریت بنیاد آیکیا است.

ویژگی اصلی محصولات آیکیا، کم‌جا بودن، قیمت پایین و بیش از همه، قابلیت سرهم‌بندی و باز کردن آسان آن‌هاست.

سرپناه‌های حاضر در مقایسه با چادرهایی که سازمان ملل سابق بر این برای پناهجویان ساخته بود، امن‌تر، مقاوم‌تر و کم‌هزینه‌تر هستند. چادرها نهایتا 6 ماه دوام داشتند اما این خانه‌ها در شرایط آب‌وهوایی سخت هم سه سال کارایی دارند. این سری خانه‌ها Better Shelter (سرپناه بهتر) نام دارند.

هر سرپناه از سه قسمت تشکیل شده: اسکلت، پنل و سیستم فتوولتایک (photovoltaic). سیستم فتوولتایک که روی سقف این خانه‌ها قرار می‌گیرد، از نور و گرمای خورشید، انرژی تولید می‌کند.

IMG_7856-640x426

ویژگی مهم این سازه، سرهم‌بندی آسان، باز کردن آسان و قابلیت استفاده‌ی دوباره‌ی آن است. با این حساب می‌توان هر خانه را خیلی سریع ساخت، باز کرد و در جای دیگر دوباره بنا کرد و در تمام این مراحل هیچ نیازی به استفاده از ابزار نیست. ساخت هر کدام بین 4 تا 8 ساعت زمان می‌برد.

ویژگی مهم این سازه، سرهم‌بندی آسان، باز کردن آسان و قابلیت استفاده‌ی دوباره‌ی آن است.

هر سرپناه 18.5 مترمربع مساحت داخلی و 2 متر ارتفاع دارد؛ درهای آن قفل می‌شوند و 4 پنجره و 2 دریچه‌ی تهویه برای هر خانه در نظر گرفته شده که توری محافظ حشرات هم دارند.

پنل‌های سبک از جنس فوم (foam) هم در بدنه کار گذاشته شده که هم در نگه داشتن اجزا مرثر است و هم  مقاومت سازه در برابر باد و باران و برف و آفتاب را افزایش می‌دهد.

domus-10-better-shelter-(1)

چون هر خانه با هیچ طناب و سیمی به جایی متصل نیست و قرار است که مستقلا سرپا بایستد، با قلاب‌هایی به زمین محکم می‌شود تا در مقابل باد و تکان‌های جانبی مقاوم باشد.

سرپناه‌های حاضر در مقایسه با چادرهایی که سازمان ملل سابق بر این برای پناهجویان ساخته بود، امن‌تر، مقاوم‌تر و کم‌هزینه‌تر هستند.

طی ارسال این‌ها به مقصد، هر سرپناه در دو جعبه‌ی مقوایی بسته‌بندی شده و هر جعبه را 4 نفر می‌توانند به‌آسانی حمل کنند.

همان‌طور که از توصیحات پیداست، در طراحی این سرپناه‌ها نیازهای اصلی یک خانواده تحت شرایط جوی نامساعد و ناامنی منطقه‌ای کاملا در نظر گرفته شده. اپرچه استانداردها با حد ایمنی کامل فاصله دارند ولی حداقل‌ها در این‌جا رعایت شده و برای افرادی که از خانه‌های خود آواره شده‌اند و هر لحظه در معرض خطرهای طبیعی و حتی انسانی هستند، این یک گزینه‌ی ضروری تلقی می‌شود.

r-(8)

منبع: Businessinsider

+ نوشته شده در  سه شنبه سوم آذر ۱۳۹۴ساعت 15:40  توسط فروش ماسک موی لوریس www.tehranstar.ir  | 

ایکس‌باکس وان الیت برای آن‌هایی که می‌خواهند حرفه‌ای بازی کنند

ایکس‌باکس وان الیت برای آن‌هایی که می‌خواهند حرفه‌ای بازی کنند

 

 

ایکس‌باکس وان الیت برای آن‌هایی که می‌خواهند حرفه‌ای بازی کنند

کنسول ایکس‌باکس وان از دو سال پیش که معرفی شد، تغییر زیادی نکرده است. این کنسول همچنان یک دستگاه سیاه رنگ بزرگ به شمار می‌رود که می‌توان از آن برای بازی کردن و تماشای فیلم‌های مختلف استفاده کرد. در این میان مایکروسافت مدل جدیدی از این کنسول را راهی بازار کرده که الیت نام دارد. کنسول ایکس‌باکس وان الیت با یک کنترلر الیت راهی بازار شده و حافظه‌‌ی داخلی آن به یک ترابایت افزایش پیدا کرده است. در این مطلب این کنسول را مورد بررسی قرار داده‌ایم تا ببینیم که این مدل جدید ارزش پرداخت هزینه‌ی بیشتر را دارد یا خیر.

این کنسول در ظاهر به مدل معمولی شبیه است. رنگ آن همچنان سیاه است و همان پورت‌های مدل قبلی در این کنسول دیده می‌شوند. در بسته‌بندی این کنسول کابل USB، هدست و کنترلر الیت قرار گرفته که هیجان‌انگیزترین ویژگی این باندل به شمار می‌رود.

کنترلرهای الیت برای افرادی ساخته شده‌اند که ساعت‌های زیادی را به بازی کردن مشغول هستند. می‌توان تمام دکمه‌های آن را تغییر داد و در حالت‌های مختلف از آن استفاده کرد. چهار پدال در زیر این دسته‌ها قرار گرفته‌اند که برای بازی‌های رانندگی مناسب هستند. آنالوگ‌های آن هم حس بهتری را به کاربران انتقال می‌دهند و نرم‌تر از آنالوگ‌های کنترلرهای معمولی ایکس‌باکس وان حرکت می‌کنند. بازی‌کننده‌ها می‌توانند میزان حساسیت دکمه‌ها و آنالوگ‌ها را تغییر دهند تا بتوانند با سرعتی که می‌خواهند بازی را کنترل کنند. همچنین در ساخت این کنترلر از فلز هم استفاده شده و به همین دلیل از کیفیت بهتری برخوردار است. این کنترلر به شکلی ساخته شده بتوان از آن در بازی‌های مختلف بهترین استفاده را کرد.

‌‌‌‌‌‌‌‌

 

‌‌‌‌‌‌

کنترلرهای الیت برای افرادی ساخته شده‌اند که ساعت‌های زیادی را به بازی کردن مشغول هستند.

در کنار کنترلر الیت، داشتن 1 ترابایت حافظه‌ی داخلی هم از دیگر ویژگی‌های خوب این کنسول به شمار می‌رود. حافظه‌ی این کنسول یک هارد هیبریدی (Solid State Hybrid Drive) است که سرعت بیشتری را در اجرای برنامه‌ها و بازی‌های مختلف به همراه می‌آورد. داشتن فضای بیشتر روی کنسول بازی بسیار مهم است و این کنسول باعث می‌شود که بتوانید بازی‌های بیشتری را روی آن ذخیره کنید. مایکروسافت گفته که سرعت اجرای برنامه‌ها و بازی‌ها روی مدل الیت 20 درصد سریع‌تر از مدل‌های معمولی است. در تست‌های انجام شده کنسول زودتر از تلویزیون روشن می‌شود و کاربران بدون صبر کردن می‌توانند از آن استفاده کنند. البته این افزایش سرعت زمانی احساس می‌شود که با کنسول خودتان زیاد کار کنید. در غیر این صورت متوجه افزایش سرعت مدل الیت در مقایسه با مدل‌های قبلی ایکس‌باکس وان نخواهید شد. البته بروزرسان جدید این کنسول که ویندوز 10 را به همراه دارد، باعث شده که بازی‌کننده‌ها در حالت عادی سرعت بیشتری را تجربه کنند.
بیشتر برنامه‌ها و بازی‌ها روی کنسول الیت با سرعت بیشتری اجرا می‌شوند و بازی‌کننده‌ها با تاخیر زیادی در این قسمت روبه‌رو نمی‌شوند.

‌‌‌‌‌

 

‌‌‌‌‌‌

داشتن حافظه‌ی بیشتر، سرعت بالاتر و کنترلر الیت به تنهایی بسیاری از بازی‌کننده‌ها را برای خرید این محصول تشویق می‌کنند.

این باندل برای افرادی مناسب است که می‌خواهند اولین کنسول ایکس‌باکس وان خودشان را خریداری کنند. کنترلر الیت به تنهایی 150 دلار قیمت دارد و خرید آن به همراه کنسول انتخاب مناسبی خواهد بود. همچنین این کنسول برای افرادی که ساعت‌های زیادی با ایکس‌باکس وان به بازی کردن و تماشای فیلم مشغول هستند مناسب خواهد بود، چرا که سرعت بیشتری دارد. این باندل جدید با قیمت 499 دلار راهی بازار شده و با توجه به قیمت، امکانات خوبی را در اختیار بازی‌کننده‌ها قرار می‌دهد. داشتن حافظه‌ی بیشتر، سرعت بالاتر و کنترلر الیت به تنهایی بسیاری از بازی‌کننده‌ها را برای خرید این محصول تشویق می‌کنند.

‌‌‌‌‌‌‌‌

منبع: The Verge

+ نوشته شده در  سه شنبه سوم آذر ۱۳۹۴ساعت 15:25  توسط فروش ماسک موی لوریس www.tehranstar.ir  | 

قیمت نهایی خودروی مدل X شرکت تسلا مشخص شد

قیمت نهایی خودروی مدل X شرکت تسلا مشخص شد

 

 

قیمت نهایی خودروی مدل X شرکت تسلا مشخص شد

شرکت تسلا که چند ماه پیش خودروی مدل X خودش را معرفی کرده بود، اعلام کرد که این اتومبیل با قیمت ۸۰ هزار دلار به فروش می‌رسد. مدل X شرکت تسلا اولین خودروی SUV الکترونیکی دنیا به شمار می‌رود و اگر آن را پیش خرید کنید، می‌توانید ویژگی‌های مختلف آن را خودتان انتخاب کنید تا روی خودرو قرار بگیرند.

شرکت تسلا خودروی مدل X را با قیمت ۸۰ هزار دلار به فروش می‌رساند.

شرکت تسلا با اعلام قیمت خرید این خودرو این امکان را برای افرادی که مدل X را پیش خرید می‌کنند به وجود آورده که بتوانند ویژگی‌های اتومبیل و رنگ آن‌را انتخاب کنند. همچنین مشخص شده خودروی مدل X سه مدل به نام‌های 70D ،90D و P90D خواهد داشت که هرکدام آن‌ها ظرفیت باتری و عملکرد متفاوتی دارند.

تسلا در گذشته هم این امکان را برای مشتریان‌اش به وجود آورده بود که بتوانند با پیش خرید خودروهای مختلف ویژگی‌های آن‌ها را انتخاب کنند. البته مدل X هنوز به مرحله‌ی تولید انبوه نرسیده و شرکت تسلا در سه‌ماهه‌ی اول سال ۲۰۱۶ این خودرو را در اختیار خریداران قرار می‌دهد.

خودروی مدل X شرکت تسلا

‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌

با مراجعه به سایت تسلا می‌توانید خودروهای مدل X و مدل S را مشاهده کنید. درحال حاضر امکان شخصی‌سازی خودروی مدل X در اختیار برخی از مشتریان قرار گرفته و به احتمال زیاد این قابلیت به‌زودی در دسترس تمام کاربران قرار می‌گیرد. درحالی که هنوز مشخص نیست که چرا امکان پیش خرید و انتخاب ویژگی‌ها در اختیار تمام کاربران قرار نگرفته، این احتمال وجود دارد که در آینده نوع ویژگی‌ها و قیمت مدل X برای کاربران مختلف تغییر کند.

‌‌‌‌‌‌‌‌‌

منبع: The Verge

+ نوشته شده در  سه شنبه سوم آذر ۱۳۹۴ساعت 14:45  توسط فروش ماسک موی لوریس www.tehranstar.ir  | 

لامپی که با باکتری‌های خاک گلدان روشن می‌شود

لامپی که با باکتری‌های خاک گلدان روشن می‌شود

 

 

لامپی که با باکتری‌های خاک گلدان روشن می‌شود

محققان دانشگاه Ingeniería y Tecnología، یا همان UTEC، لامپی اختراع کرده‌اند که منبع انرژی خود را از گیاهان می‌گیرد. این «لامپ گیاهی» در واقع یک وسیله‌ی تولید روشنایی از باکتری‌هایی است که در خاک گلدان وجود دارند.

نوری که از این لامپ تولید می‌شود، روشن‌تر و سالم‌تر از آن چراغ‌های نفتی است که مردم دهکده از زمان سیل به این‌طرف استفاده می‌کردند.

دهکده‌ی «نوئوو ساپوسا» (Nuevo Saposoa) یکی از ناحیه‌هایی است که در بین جنگل‌های پرو قرار دارد؛ جنگل‌های بارانی سبز با پوشش گیاهی انبوه و رطوبت فراوان. مدتی پیش در این دهکده سیلی آمد که زندگی همه‌ی ساکنین‌اش را مختل کرد.

در پی این حادثه، ساکنین دهکده علاوه بر مواجه شدن با معضلاتی مانند تخریب خانه‌ها و از بین رفتن متعلقات‌شان، با مشکل قطع برق هم روبه‌رو شدند. چون کابل‌ها و وسایل مربوطه از بین رفتند و حالا باید فقط به روشنایی روز اکتفا می‌کردند. این اختلال آن‌ها را مجبور کرد که کارهایی مثل خیاطی یا مطالعه را فقط در طی روز که هوا روشن است انجام بدهند یا از چراغ‌های گازی و نفتی استفاده کنند. اما اوضاع همین‌طور نماند و محققان UTEC راه حل بسیار خوبی پیدا کردند.

plant lamp peru UTEC

آن‌ها یک چراغ با ساز و کار متفاوت ساختند؛ به این شکل که یک شبکه‌ی فلزی درون خاک گیاهان خانگی گذاشته می‌شود. این شبکه انرژی را از ژئوباکترها (باکتری درون خاک) می‌گیرد. یکی از خاصیت‌های ژئوباکترها این است که الکترون آزاد می‌کنند. شبکه‌ی فلزی این انرژی را جذب و در یک باتری معمولی ذخیره می‌کند. باتری پس از شارژ کامل قادر است دو ساعت روشنایی تولید کند.

نوری که از این لامپ تولید می‌شود، روشن‌تر و سالم‌تر از آن چراغ‌های نفتی است که مردم دهکده از زمان سیل به این‌طرف استفاده می‌کردند.

10 پروتوتایپ خوب از این چراغ ساخته شد که در اختیار اهالی دهکده قرار گرفته‌اند.

منبع: UTEC

+ نوشته شده در  سه شنبه سوم آذر ۱۳۹۴ساعت 13:33  توسط فروش ماسک موی لوریس www.tehranstar.ir  | 

ایسوس لپ‌تاپ‌های N552 و N752 را معرفی کرد

ایسوس لپ‌تاپ‌های N552 و N752 را معرفی کرد

 

 

ایسوس لپ‌تاپ‌های N552 و N752 را معرفی کرد

شرکت ایسوس دو لپ‌تاپ جدید سری N معرفی کرد: یکی N552 به اندازه‌ی 15.6 اینچ و دیگری N752 به‌اندازه‌ی 17.3 اینچ که هر دو به نسل ششم پردازنده‌های چهار هسته‌ای اینتل Core i7 و کارت گرافیک‌های انویدیا سری GTX مجهز هستند.

تک تک قطعات داخلی لپ‌تاپ‌های ایسوس N552 و N752 برای ارایه‌ی عملکرد قوی و عالی انتخاب شده‌اند.

در این مدل‌های جدید از سریع‌ترین و به‌روزترین تکنولوژی‌ها استفاده شده که شامل SuperSpeed USB 3.1 Type-C با سرعت 10 گیگابیت بر ثانیه، رم DDR4 و حافظه‌ی SSD می‌شود. نمایشگر 4K این لپ‌تاپ با وضوح تصویر 3840 در 2160 پیکسل جلوه‌های بصری را با جزییات و دقت رنگ بالا نمایش می‌دهد.  هر دو مدل از سیستم صوتی «سونیک‌مستر» ایسوس (SonicMaster) بهره می‌برند و در آنها از تکنولوژی ICEpower استفاده شده که کیفیت صدای فوق‌العاده‌ای را در اختیار قرار می‌دهد. طراحی آلومینیومی لپ‌تاپ‌های N552 و N752 در عین ظرافت و زیبایی، دوام بالایی دارد و به راحتی باز می‌شود. زیبایی این دستگاه‌ها آنها را کاملا متمایز از دیگر لپ‌تاپ‌ها می‌کند.

لپ‌تاپ ایسوس

تک تک قطعات داخلی لپ‌تاپ‌های ایسوس N552 و N752 برای ارایه‌ی عملکرد قوی و عالی انتخاب شده‌اند. پردازنده‌ی نسل ششمی چهار هسته‌ای اینتل Core i7 و کارت گرافیک انویدیا جی‌فورس GTX 960M عملکرد این دستگاه را در حد کامپیوترهای شخصی دسکتاپ بالا می‌برند. از طرف دیگر، حافظه‌ی 512 گیگابایتی SSD با سرعت 1500 مگابایت بر ثانیه در کنار رم 16 گیگابایتی از نوع DDR4 سرعت اجرای شگفت‌انگیزی در اختیار کاربر قرار می‌دهد. با پورت USB Type-C دستگاه‌های مختلف را به راحتی می‌توان به این لپ‌تاپ‌ها متصل کرد. از طرف دیگر USB 3.1 نسل دوم با سرعت 10 گیگابیت بر ثانیه داده‌ها را با سرعتی معادل 20 برابر USB 2.0 و دو برابر USB 3.0 منتقل می‌کند.

نمایشگر 4K این لپ‌تاپ‌ها چهار برابر نمایشگرهای Full HD پیکسل دارند. این نمایشگر با تراکم پیکسلی 282 پیکسل بر اینچ، جلوه‌های بصری را با شفافیت و وضوح بالایی نمایش می‌دهد. تکنولوژی IPS هم هنگام نگاه کردن به نمایشگر از زوایای عریض از کاهش کنتراست جلوگیری می‌کند. سیستم صوتی سونیک‌مستر ایسوس با بهره‌گیری از تکنولوژی ICEpower مکمل خوبی برای قابلیت‌های بصری این لپ‌تاپ‌ها به حساب می‌آید. این تکنولوژی صدای واضح و شفافی را با کیفیت سینماتیک به بلندگوهای جلوی این دستگاه می‌دهد.

ایسوس

ایسوس

منبع: Asus

+ نوشته شده در  سه شنبه سوم آذر ۱۳۹۴ساعت 12:26  توسط فروش ماسک موی لوریس www.tehranstar.ir  | 

به جنگ‌ ستارگان علاقه‌ دارید؟ گوگل غافلگیرتان می‌کند

به جنگ‌ ستارگان علاقه‌ دارید؟ گوگل غافلگیرتان می‌کند

 

 

به جنگ‌ ستارگان علاقه‌ دارید؟ گوگل غافلگیرتان می‌کند

از آنجایی که به اکران جدیدترین قسمت از مجموعه فیلم‌های جنگ ستارگان نزدیک می‌شویم، شرکت گوگل تصمیم گرفته علاقه‌مندان به این فیلم‌ها را غافلگیر کند. اگر می‌خواهید بدانید گوگل به چه شکل می‌خواهد علاقه‌مندان به دنیای جنگ ستارگان را غافلگیر کند، عبارت a long time ago in a galaxy far far away را در موتور جستجوی گوگل تایپ کنید تا صفحه‌ای هیجان‌انگیز پیش روی شما قرار بگیرد.

شرکت گوگل به مناسبت نزدیک‌ شدن به تاریخ اکران جدید فیلم جنگ ستارگان، علاقه‌مندان به این فیلم‌ها را غافلگیر می‌کند.

با این کار مشاهده خواهید کرد که صفحه‌ی جستجوی گوگل همانند تیتراژ ابتدای فیلم‌های جنگ‌ ستارگان به حرکت در می‌آید و نتایج جستجو را نمایش می‌دهد. اگر به مجموعه فیلم‌های جنگ ستارگان علاقه دارید، حتما با عبارت a long time ago in a galaxy far far away در ابتدای این فیلم‌ها روبه شده‌اید و با دیدن آن به دنیای عجیب و هیجان‌انگیزی که جرج لوکاس خلق کرده بود، وارد می‌شدید.

‌‌‌‌‌‌

هر چه به تاریخ اکران جدیدترین فیلم جنگ‌ ستارگان که «نیرو برمی‌خیزد» (The Force Awakens) نام دارد نزدیک‌تر می‌شویم، خبرها و حاشیه‌های پیرامون این فیلم بیشتر می‌شوند. در حالی که این فیلم هنوز اکران نشده، شاهد رکورد شکنی‌های عجیبی بوده‌ایم و پوسترهای مختلفی هم از آن منتشر شده است. حتی با شخصیت‌های این فیلم‌ها هم به کودکان برنامه‌ نویسی یاد می‌دهند. البته هیجان‌انگیزترین چیزی که می‌تواند نظر شما را به سمت خودش جلب کند، تولید ربات BB-8‌ بود. این ربات با تلفن‌های همراه کنترل می‌شود و کارهای مختلفی می‌توان با آن انجام داد.

‌‌‌‌‌‌‌‌‌

منبع: Gizmodo

+ نوشته شده در  سه شنبه سوم آذر ۱۳۹۴ساعت 12:6  توسط فروش ماسک موی لوریس www.tehranstar.ir  | 

کی روش، طارمی و اتفاقی که می رفت بزرگترین آبروریزی فوتبال ایران شود

کی روش، طارمی و اتفاقی که می رفت بزرگترین آبروریزی فوتبال ایران شود

کی-روش-طارمی-و-اتفاقی-که-می-رفت-بزرگترین-آبروریزی-فوتبال-ایران-شود

وبسایت رسمی برنامه نود - پیراهن های تیم ملی ایران روزها بدجور دردسرساز شده است. 

به گزارش وب سایت نود و به نقل از خبرآنلاین، از زمان شروع قرارداد فدراسیون و آل اشپورت، داستان زیاد بوده. از مرداد امسال قرارداد فدراسیون با این برند به پایان رسید و به نظر می رسید فدراسیون موقتا یک برند داخلی را انتخاب کند تا برای تیم ملی پیراهن بزند. حسن این اتفاق آن بود که حداقل برای تیم ملی لباس کم نمی آمد ولی فدراسیون دوباره لباس های آل اشپورت تهیه کرد. به کادر فنی که لباس نرسید، بازیکنان هم با مشکل کمبود لباس روبرو بودند. اما گویا این مسایل برای فدارسیون فوتبال اصلا اهمیتی نداشت و ندارد چراکه به شکل عجیبی همچنان برای آل اشپورت تبلیغ مجانی می کند. یکی از مشکلات بزرگ کی روش همین است. می گوید چرا تیم اول آسیا نباید لباس درست و حسابی داشته باشد. او حتی در گوام وقتی متوجه شد مهدی طارمی فقط یک دست لباس دارد، با عصبانیت گفت: «اگر لباس او پاره یا خونی شود، مجبوریم تعویضش کنیم. این یک آبروی ریزی بزرگ برای فوتبال ایران می شود.» 

+ نوشته شده در  یکشنبه یکم آذر ۱۳۹۴ساعت 15:5  توسط فروش ماسک موی لوریس www.tehranstar.ir  | 

اتفاق باور نکردنی در کمپ؛ اموال تیم ملی را اجاره دادند!

اتفاق باور نکردنی در کمپ؛ اموال تیم ملی را اجاره دادند!

اتفاق-باور-نکردنی-در-کمپ؛-اموال-تیم-ملی-را-اجاره-دادند

وبسایت رسمی برنامه نود - در کمپ تیم های ملی اتفاقی افتاده که باعث تعجب خیلی ها از جمله کارلوس کی روش شده است. 

به گزارش وب سایت نود و به نقل از خبرآنلاین، سال گذشته گزارشی نوشتیم از یک مجتمع پرورش بازیکنان ملی که در کمپ تیم های ملی در حال احداث است. حتی کی روش با دیدن خبرنگاران ما، آنها را به این مجتمع برد و از قسمت های مختلفش گفت؛ از اینکه قرار است چه قهرمان های بزرگی در آنجا تربیت شوند. او گفت بازیکنان در تیم های ملی مختلف به مجتمع پرورش بازیکنان می روند و بهترین امکانات در اختیارشان خواهد بود. توضیح داد که قرار است در سرتاسر سالن این مجتمع ال سی دی هایی نصب شود که تصاویر مسی، محمد علی کلی، رونالدو و خیلی از قهرمانی ورزش دنیا را پخش کند تا ملی پوش ها انگیزه بگیرند. او گفت، در این مجتمع سرانجام سرگردانی ها برای تیم های ملی به پایان می رسد چون قرار است یک طبقه آن دپارتمان تیم های ملی شود؛ جایی که مربیان مختلف از تیم بزرگسالان گرفته تا نونهالان، نوجوانان، امیدها و جوان ها کنار هم می نشینند و مشورت می کنند.
کی روش می گفت که این طرح را از منچستر یونایتد و رئال مادرید آورده و می خواهد آن را در ایران پیاده کند. او گفت چنین مجتمعی به تمام ملی پوش ها تعلق دارد، حتی به بازیکنی که از دورترین روستاهای بندرعباس به تیم ملی دعوت می شود. نقشه این مجتمع را خودش ریخت و جلو برد و آن روز به خبرنگار ما گفت: «به زودی تکنیسینی معروف را می آورم. کسی که در منچستر یونایتد و سیتی این نقشه را پیاده کرده است. او باید بیاید و کارهای نهایی را انجام دهد...» اما امروز نه تنها این تکنیسین نیامده بلکه این مجمتع به گروه دیگری اجاره داده شده است!
این اتفاق برای کارلوس کی روش باور کردنی نبوده است. عجیب تر اینکه حتی گروهی که این مجتمع را از فدراسیون اجاره کرده تا آن را بسازند، نقشه اش را تغییر داده اند! ماهها بود که کی روش می گفت باید این مجتمع ساخته شود تا تیم ملی بتواند یک گام بزرگ در راه آماده سازی بازیکنانش بردارد اما حالا آرزوی او پرپر شده چون فدراسیون آن را اجاره داده است!
در کمپ تیم ملی فرد عادی نمی تواند عبور و مرور کند. یعنی حتی اگر خبرنگاران هم بروند، اجازه ورود ندارند اما تصور کنید حالا قرار است مجتمع آماده سازی بازیکنان تبدیل به محل عبور و مرور افراد عادی شود. در واقع اموال تیم ملی در اجاره ۵ ساله است. البته طبق توافق ها تیم های ملی هم می توانند از چنین مجتمعی استفاده کنند ولی نکته اینجاست که کلا قرار بوده در اختیار تیم های ملی باشد. 

+ نوشته شده در  یکشنبه یکم آذر ۱۳۹۴ساعت 15:3  توسط فروش ماسک موی لوریس www.tehranstar.ir  | 

ایلان ماسک؛ رویای شکستن مرزهای زمان و مکان

ایلان ماسک؛ رویای شکستن مرزهای زمان و مکان

 

 

ایلان ماسک؛ رویای شکستن مرزهای زمان و مکان

روزی نیست که به رسانه‌ها سری بزنید و خبری در مورد ایلان ماسک نشنوید. او همه جا حضور دارد. ماسک از یک‌سو  با «اسپیس‌اکس» (SpaceX) رویای تسخیر فضا را در سر می‌پروراند و از سوی دیگر با «تسلا موتورز» (Tesla Motors) می‌خواهد انقلابی در صنعت خودروسازی راه بیندازد.

در یک نگاه

«ایلان ماسک» (Elon Musk) در سال ۱۹۷۱ در آفریقای جنوبی به‌دنیا آمد. او در سن ۲۸ سالگی با فروش استارتاپ کوچک Zip2 به شرکت کامپک (Compaq) میلیونر شد. ایلان ماسک در سال ۱۹۹۹ شرکت X.com را راه انداخت؛ سال ۲۰۰۲ نوبت به Space X رسید؛ سال ۲۰۰۳ هم او مدیرعامل تسلا موتورز شد. سال ۲۰۱۲ ایلان ماسک اولین فضاپیمای تجاری را به ایستگاه بین‌الملی فضایی فرستاد. جاه‌طلبی‌های ایلان به این چند مورد محدود نیست. ایلان رویای شکستن مرزهای زمان و مکان را در سر دارد. در ادامه به جزییات بیشتری در مورد زندگی شخصی و حرفه‌ای او می‌پردازیم.

Elon_Musk_03

ایلان ماسک چگونه ایلان ماسک شد؟

ایلان ماسک متولد شهر پرتوریای آفریقای جنوبی است. او دوران کودکی و نوجوانی خود را در این کشور سپری کرد. ایلان در ۱۰ سالگی صاحب یک دستگاه کامپیوتر شد و وقتی ۱۲ سالش شد توانست اولین بازی کامپیوتری خود را بسازد. این بازی، بلستر (‌Blaster) نام داشت. جالب این‌جاست که مجله‌ی PC and Office Technology‌ این بازی را با قیمت ۵۰۰ دلار از او خرید. ایلان در ۱۹ سالگی، برای تحصیل به کانادا مهاجرت کرد. پس از گذراندن دو سال در دانشگاه کویینز، در سال ۱۹۹۱ این دانشگاه را رها کرد و به دانشگاه پنسیلوانیا رفت. او در آن‌جا در رشته‌های کسب‌وکار و فیزیک، دو مدرک لیسانس گرفت. سپس برای ادامه‌ی تحصیل در دکترای رشته فیزیک انرژی به دانشگاه استنفورد در کالیفرنیا رفت. اما ایلان، تنها دو روز آن‌جا دوام آورد.

Elon_Musk_05

ایلان ماسک در کنار همسر و فرزندان‌اش

ورود او به دانشگاه استنفورد همزمان بود با اوج‌گیری شرکت‌های اینترنتی نوپا. او هم برای این‌که از قافله عقب نماند، به این موج پیوست و اولین شرکت خود را با نام Zip2 راه انداخت.

اولین گام برای ساخت یک امپراتوری

Zip2 یک راهنمای شهری آنلاین بود که محتوای لازم برای سایت‌هایی مثل «نیویورک تایمز» و «شیکاگو تریبون» را تامین می‌کرد. در سال ۱۹۹۹، شرکت کامپیوتری «کامپک» (Compaq)، شرکت Zip2 را با قیمت ۳۰۷ میلیون دلار نقد و ۳۴ میلیون دلار سهام خرید. شخص ایلان ماسک، از این معامله‌ی تاریخ‌ساز، ۲۲ میلیون دلار به جیب زد. اما این تازه اول را ایلان جوان بود. قدم بعدی ایلان ماسک، دنیای پرداخت‌های مالی را دگرگون کرد.

Elon_Musk_01

دومین گام ایلان ماسک

ایلان ماسک در سال ۱۹۹۹، شرکت X.Com را تاسیس کرد. این شرکت در زمینه‌ی خدمات مالی آنلاین فعالیت می‌کرد. یک سال بعد، این شرکت با «کانفینیتی» (Confinity) ادغام شد و سرویس معروف «پی‌پال» (PayPal) متولد شد. در سال ۲۰۰۲ هم فروشگاه اینترنتی eBay شرکت PayPal‌ را با قیمت ۱٫۵ میلیارد دلار تصاحب کرد. در آن هنگام ۱۱ درصد سهام PayPal به ایلان ماسک تعلق داشت.

Elon_Musk_02

ایلان رویای تسخیر فضا را در سر دارد

سال ۲۰۰۲، ایلان ماسک به‌سراغ علاقه‌مندی دیگرش یعنی فضا رفت و SpaceX را راه انداخت. او با جاه‌طلبی تمام می‌خواست سفرهای فضایی را وارد مرحله‌ی جدیدی کند.

Elon_Musk_10

او قدم به قدم پیش رفت، تا این‌که در سال ۲۰۰۸ توانست اعتماد ناسا را هم جلب کند. در این سال، ناسا قراردادی با SpaceX بست که بر اساس آن این شرکت وظیفه‌ی انتقال محموله به ایستگاه بین‌المللی فضایی را برعهده می‌گرفت. سال ۲۰۱۲ ماسک با SpaceX تاریخ‌ساز شد. آن‌ها در این سال توانستند موشک «فالکن ۹» (Falcon 9) را به همراه ۱۰۰۰ پاوند محموله به ایستگاه بین‌المللی فضایی بفرستند. SpaceX‌ اولین شرکت خصوصی است که توانست این کار را بکند. سال ۲۰۱۳ هم این شرکت موفقیت دیگری کسب کرد و توانست به‌وسیله‌ی فالکن ۹، ماهواره‌ای را به مدار ماهواره‌های زمین‌ثابت ارسال کند. این همان مداری است که در آن ماهواره‌های تلویزیونی قرار می‌گیرند. در سال ۲۰۱۵ هم فالکن ۹ ماهواره‌‌ای موسوم به DSCOVR را روی مدار قرار داد. وظیفه‌ی این ماهواره، سنجش تاثیر تشعشعات خورشید روی  شبکه‌‌های برق و ارتباطات روی زمین است.

Elon_Musk_09

لحظه‌ی پرتاب موشک فالکن ۹

به‌تدریج، تسخیر فضا و نجات آینده‌ی نسل بشر به علایق اصلی ایلان ماسک تبدیل شد. از همین رو، مسیر زندگی حرفه‌ای او به‌ دنیای جذاب حمل‌و‌نقل هم کشیده شد.

ایلان به سوخت‌های فسیلی اعتقادی ندارد

تسلا موتورز، ماجراجویی جدید ایلان ماسک بود. این شرکت در سال ۲۰۰۳ تاسیس شد. ایلان ماسک یکی از بنیان‌گذاران اصلی این شرکت بود. او هم‌اکنون به‌عنوان مدیر عامل اجرایی و رییس هیات مدیره‌ی تسلا موتورز فعالیت می‌کند. تسلا موتورز روی طراحی و تولید خودروهای الکتریکی مقرون‌به‌صرفه تمرکز دارد. در سال ۲۰۰۸ این شرکت «رودستر» (Roadster) را معرفی کرد. خودرویی اسپورت که در ۳٫۷ ثانیه سرعت آن از صفر به ۹۷ کیلومتر بر ساعت می‌رسد. این خودروی تمام‌برقی با یک بار شارژ تا حدود ۳۹۳ کیلومتر مسافت را طی می‌کند. «مدل اس» (Model S) اولین خودروی سدان ‌الکتریکی این شرکت بود.

Elon_Musk_07

ایلان ماسک در کنار خودروی تسلا مدل S

این خودرو هم موفقیت‌های زیادی را برای تسلا موتورز به ارمغان آورد. Model S در سال ۲۰۱۳ به‌عنوان خودروی سال مجله‌ی Motor Trend انتخاب شد. تسلا «مدل اکس» (Model X) سومین خودروی شرکت ۱۲ ساله‌ی تسلا است. یکی از جالب‌ترین ویژگی‌های مدل X، درهای عقب آن است که مثل دو بال باز می‌شوند.

Elon_Musk_08

ایلان ماسک در حال معرفی خودروی تسلا مدل X

ایلان می‌خواهد تاریخ را بسازد

اما به‌نظر می‌رسد که بلندپروازی‌های ایلان ماسک حدومرزی ندارد. او در سال ۲۰۱۳ یک طرح مفهومی انقلابی را منتشر کرد؛ طرحی که می‌تواند صنعت حمل‌و‌نقل را به‌کلی متحول کند. او از این ایده با نام «هایپرلوپ» (Hyperloop) یاد می‌کند. این اختراع می‌تواند سرعت جابه‌جایی بین نقاط جغرافیایی مختلف را به شکل محسوسی افزایش دهد. هایپرلوپ انرژی خود را از منابع تجدیدپذیر دریافت می‌کند. در این سیستم افراد داخل کپسول‌های مخصوصی می‌نشینند و با سرعت باورنکردنی ۹۶۲ تا ۱۲۲۰ کیلومتر بر ساعت جابه‌جا می‌شوند. باوجود تمام انتقادها، ایلان ماسک سرسختانه روی این پروژه‌ی انقلابی کار می‌کند.

Elon_Musk_11

“اگر موضوعی به اندازه‌ی کافی مهم است، باید آن را امتحان کنید، حتی اگر نتیجه‌ی احتمالی شکست باشد.”

+ نوشته شده در  یکشنبه یکم آذر ۱۳۹۴ساعت 14:28  توسط فروش ماسک موی لوریس www.tehranstar.ir  | 

یاهو دسترسی برخی از کاربران را به ایمیل‌های‌اش بست

یاهو دسترسی برخی از کاربران را به ایمیل‌های‌اش بست

 

 

یاهو دسترسی برخی از کاربران را به ایمیل‌های‌اش بست

استفاده از نرم‌افزارهای Ad-block که مانع از نمایش تبلیغات اینترنتی می‌شوند به‌قدری محبوب شده است که سایت‌ها و شرکت‌ها به دنبال راهکارهای مختلفی برای جلوگیری از این موضوع هستند. شرکت یاهو اخیرا دسترسی به ایمیل برخی از کاربران‌اش را که از نرم‌افزارها و افزونه‌های مسدود کننده‌ی تبلیغات استفاده می‌کنند بسته است.

برخی از کاربران یاهو زمانی که می‌خواهند وارد ایمیل‌شان شوند، با پیغام زیر روبرو می‌شوند:

در این پیغام آمده است که: “توانایی نمایش Yahoo Mail را نداریم. برای ادامه‌ی استفاده از Yahoo Mail لطفا مسدود کننده‌ی تبلیغات‌تان را غیرفعال کنید.”

وب‌سایت‌ها و خبرگزاری‌های مختلف به سرعت در پاسخ به این عمل یاهو، عذر این شرکت را خواسته‌اند. یاهو هم این پاسخ یکسان را به تمام خبرگزاری‌ها فرستاده است:

“در یاهو ما همیشه مشغول توسعه و آزمایش تجربه‌ها و محصولات مختلف هستیم. این تست جدید را برای عده‌ی کوچکی از کاربران  Yahoo Mail در ایالات متحده به راه انداخته‌ایم.”

یاهو اولین شرکتی نیست که دسترسی افراد به وب‌سایت‌اش را به دلیل استفاده از نرم‌افزارهای Ad-block مسدود می‌کند. با این حال، مسدود شدن سرویس مهمی مثل ایمیل یاهو آن هم به دلیل استفاده از Ad-blocker حرکت زیبایی نیست. یاهو که یکی از بزرگ‌ترین سرویس‌های ایمیل دنیا را در اختیار دارد، از همان ابتدا هم به نمایش تبلیغ در داشبورد و حتی ایمیل‌هایی که فرستاده می‌شود مشغول بود. محبوبیت بالای نرم‌افزارهای Ad-blocker، که یکی از دلایل‌اش می‌تواند پشتیبانی تازه‌ی سیستم عامل iOS از این نرم‌افزارها باشد، یاهو را برانگیخته است تا مانع کاهش درآمدهای‌اش شود.

منبع:‌ The Verge

+ نوشته شده در  یکشنبه یکم آذر ۱۳۹۴ساعت 14:14  توسط فروش ماسک موی لوریس www.tehranstar.ir  | 

مایکروسافت هزاران بازی و فیلم را با قیمت 10 سنت روی ویندوز 10 عرضه می‌کند

مایکروسافت هزاران بازی و فیلم را با قیمت 10 سنت روی ویندوز 10 عرضه می‌کند

 

 

مایکروسافت هزاران بازی و فیلم را با قیمت 10 سنت روی ویندوز 10 عرضه می‌کند

شرکت مایکروسافت به مدت 10 روز روی ویندوز 10 هزاران فیلم و بازی را در اختیار کاربران‌اش قرار می‌دهد.

این شرکت برای جذب کاربران به نصب نسخه‌ی 10 ویندوز پیشنهادهای وسوسه‌کننده‌ای در نظر گرفته است؛ مایکروسافت هزاران فیلم، بازی، آهنگ و اپلیکیشن را با تخفیف‌های باور نکردنی و قیمت فقط 10 سنت روی Windows Store عرضه کرده؛ در حالی که این برنامه به مدت محدود و برای فقط 10 روز اجرا خواهد شد.

این برنامه به مدت محدود و برای فقط 10 روز اجرا خواهد شد.

البته در مورد فیلم‌ها، این 10 سنت نه برای خرید، بلکه برای اجاره‌ی روزانه‌ی آن‌ها است که در بین‌شان عنوان‌های جالبی مانند Jurassic World، Mad Max: Fury Road و The Dark Knight Rises دیده می‌شوند.

آهنگ‌ها را می‌توان با 10 سنت خرید و بازی‌های زیادی از ویندوز 10، مناسب برای Xbox هم با همین قیمت قابل خریداری هستند؛ بازی‌هایی مثلHitman Go ، Angry Birds Star Wars، Assassin’s Creed Pirates و Reckless Racing Ultimate.

تعداد زیادی اپلیکیشن 10 سنتی هم وجود دارد که شامل IM+ Pro، Sticky Notes Pro و اپلیکیشن‌های مدیریت فایل‌های زیپ می‌شود.

برای این‌که از اخبار تمام پیشنهادهای روزانه باخبر شوید، فقط کافی است Windows Store را از روی نسخه‌ی کامپیوتری ویندوز 10 باز کنید. روی صفحه‌ی اصلی این فروشگاه تمام فیلم‌ها، بازی‌ها و اپلیکیشن‌های قابل تهیه در آن روز به چشم می‌خورند. برنامه‌ی «10 روز با 10 سنت معامله» تا پایان روز یکشنبه 8 آذر (29 نوامبر) برقرار است.

منبع: Theverge

+ نوشته شده در  یکشنبه یکم آذر ۱۳۹۴ساعت 14:1  توسط فروش ماسک موی لوریس www.tehranstar.ir  | 

دانلود نقشه برای استفاده‌ی آفلاین در ویندوز 10

دانلود نقشه برای استفاده‌ی آفلاین در ویندوز 10

 

 

دانلود نقشه برای استفاده‌ی آفلاین در ویندوز 10

یکی از ویژگی‌هایی که ویندوز 10 در اختیار کاربر می‌گذارد، نقشه‌ است که به کمک آن می‌توانید مکان مورد نظرتان را جست و جو و پیدا کنید. اگر شما از قبل می‌دانید در مکانی بدون اینترنت به نقشه نیاز خواهید داشت، می‌توانید نقشه را روی کامپیوتر شخصی خود دانلود کنید تا بتوانید به صورت آف‌لاین از آن استفاده کنید.

برای باز کردن نقشه، روی کلید Start و سپس روی کلید Maps در لیست Most used منوی استارت کلیک کنید. اگر لیست Most used را پنهان کرده‌اید یا Maps را از آن حذف کرده‌اید، در قسمت پایین منوی استارت روی All apps کلیک و برنامه‌ی نقشه را انتخاب کنید.

البته این نکته را در نظر داشته باشید که نقشه‌ی ویندوز 10 را موتور جست و جوی بینگ (Bing) فراهم می‌کند. به خاطر همین به اندازه‌ی نقشه‌ی گوگل جامع نیست، اما شهرهای مهم ایران را پوشش می‌دهد. هرچند که ویژگی نقشه‌ی آف‌لاین ویندوز 10 به  کاربر اجازه می‌دهد که نقشه‌ی کل یک کشور را دانلود کند، در حالی که گوگل فقط اجازه‌ی دانلود مساحت 50 در 50 کیلومتر را می‌دهد. مناطق ذخیره شده هم پس از 30 روز خود به خود پاک می‌شوند.

در ادامه راهنمای دانلود نقشه‌ی کل یک شهر یا کشور را فراهم کرده‌ایم.

در گوشه‌ی پایین و سمت چپ پنجره‌ی روی کلید تنظیمات کلیک کنید.

تنظیمات

سپس روی System کلیک کنید

سیستم

روی Offline maps کلیک کنید

نقشه آفلاین

این کار شما را به بخش نقشه‌ی آف‌لاین صفحه‌ی سیستم می‌برد. روی Download maps در سمت چپ صفحه کلیک کنید.

offline-maps-download-613x400

لیستی از شش قاره در صفحه‌ی Download maps به شما نمایش داده می‌شود. قاره‌ی مورد نظرتان را می‌توانید از میان آنها انتخاب کنید.

offline-maps-region-613x400

کلیک بر قاره، تمام کشورهای پوشش داده شده در آن و حجم آنها را نشان می‌دهد و شما با انتخاب کشور مورد نظرتان می‌توانید نقشه‌ی شهرهای مختلف آن را دانلود کنید. اگر می‌خواهید کل نقشه‌ی کشور مورد نظرتان را دانلود کنید می‌توانید، روی All regions کلیک کنید.

با کلیک کردن بر Check now در قسمت Map updates، نقشه‌های آف‌لاین را هم می‌توانید به‌روزرسانی کنید.

به‌روزرسانی

منبع: LapTop

+ نوشته شده در  یکشنبه یکم آذر ۱۳۹۴ساعت 13:33  توسط فروش ماسک موی لوریس www.tehranstar.ir  | 

کوتاه شدن چروک‌های جلوی مغز احتمال ابتلا به اسکیزوفرنی را افزایش می‌دهد

کوتاه شدن چروک‌های جلوی مغز احتمال ابتلا به اسکیزوفرنی را افزایش می‌دهد

 

 

کوتاه شدن چروک‌های جلوی مغز احتمال ابتلا به اسکیزوفرنی را افزایش می‌دهد

پژوهشگران ۱۵۳ مغز انسان را اسکن کرده‌اند و فهمیده‌اند در مقابل هر نیم‌کره، چروکی خاص وجود دارد که اگر کوتاه باشد، احتمال ابتلای فرد به توهم و بیماری اسکیزوفرنی بیشتر می‌شود. این قسمت از مغز که چروک در آن پیدا شده است، نقش مهمی در تشخیص واقعیت و تخیلات دارد.

بر اساس تحقیقات انجام شده، کسانی که توهم می‌بینند بطور میانگین خط PCS مغزشان 2 سانتی‌متر کوتاه‌تر است.

پژوهش‌گران که یافته‌های‌شان را در نشریه‌ی Nature Communications منتشر کرده‌اند، می‌گویند که کشف‌شان می‌تواند به بیماران کمک کند. چروک پیدا شده در مغز، در هر فرد شکلی متفاوت دارد و در آخرین مراحل تولد به‌وجود می‌آید.

«جان سیمونز»، از عصب‌شناسان دانشگاه کمبریج انگلستان می‌گوید: “مغز در طول زندگی دچار تغییراتی می‌شود، اما قسمت‌هایی مثل PCS (خط مذکور مقابل مغز)، در ابتدای تولد شکل می‌گیرند و ظاهری ثابت دارند. کوتاه بودن PCS، می‌تواند باعث شود افراد در آینده دچار توهم شوند.”

The PCS is a furrow tucked inside the front of the brain, in the region highlighted in yellow. This illustration shows the inward-facing surface of the right hemisphere

خط PCS در قسمت جلوی مغز، ناحیه‌ای که اینجا نارنجی رنگ است قرار می‌گیرد.

دکتر سیمونز می‌گوید که می‌توان مغز چنین افرادی را حتی پیش از اینکه علایم و توهم‌ها در آن‌ها پیدا شوند، بررسی و به افراد کمک کرد. با این حال، او می‌گوید که اسکیزوفرنی بیماری پیچیده‌ای است و در حالی که توهم مهم‌ترین عارضه‌ی این بیماری است، برخی از بیماران علایم دیگری نشان می‌دهند.

سیمونز می‌گوید: “می‌دانستیم که بیماری‌هایی مثل اسکیزوفرنی تنها مربوط به یک نقطه از مغز نیستند. تغییرات در بخش‌های مختلفی دیده می‌شوند. اینکه بخواهیم یک بیماری را به نقطه‌ای مشخص از مغز ربط بدهیم، کاملا غیرمعمول است.”

برای تحقیقات خود، سیمونز و تیم‌اش روی مغز 153 نفر کار کردند. از این تعداد، 113 نفر به بیماری اسکیزوفرنی دچار و 40 نفر سالم بودند. از بیماران، 79 نفر سابقه‌ی دیدن توهم داشتند و 34 بیمار توهم نمی‌دیدند.

محققان اسکن مغزهای افراد را بررسی کردند و تفاوت‌های PCS را در آن‌ها زیر نظر گرفتند. کسانی که توهم می‌دیدند، بطور میانگین خط PCS مغزشان 2 سانتی‌متر کوتاه‌تر از بیمارانی که توهم نمی‌دیدند و 3 سانتی‌متر کوتاه‌تر از افراد سالم بود.

As with other brain folds, the PCS (shown in red) can vary considerably in different people

خط PCS در اسکن‌های مختلف مغز افراد، اندازه‌های متفاوت دارد.

تیم تحقیقاتی می‌گوید که طبق محاسبات آن‌ها، 1 سانتی‌متر کاهش در این خط، 20 درصد میزان خطر دیدن توهم را افزایش می‌دهد.

منبع: BBC

+ نوشته شده در  یکشنبه یکم آذر ۱۳۹۴ساعت 13:13  توسط فروش ماسک موی لوریس www.tehranstar.ir  | 

5 راه موفقیت از زبان گوگل

5 راه موفقیت از زبان گوگل

 

 

5 راه موفقیت از زبان گوگل

خیلی‌ها فکر می‌کنند که شرکت گوگل همانند باشگاه‌های معروف انگلیسی که بازیکن‌های مطرح را جذب می‌کنند، قصد دارد تمام افراد باهوش و خلاق دنیا را به‌دست بیاورد. البته تمام افرادی که در گوگل کار می‌کنند هم نمی‌توانند به فرد چندان موفقی تبدیل شوند. گوگل محصولات زیادی تولید کرده که بسیاری از آن‌ها با شکست روبه‌رو شده است؛ اما همچنان به عنوان یکی از تاثیرگذارترین شرکت‌های دنیا شناخته می‌شود. این شرکت برای اینکه بتواند تیم‌های موفقی داشته باشد، پنج راه‌کار دارد. در ادامه به معرفی این پنج راه‌کار می‌پردازیم.

داشتن امنیت روانی

انسان‌ها خیلی سخت یکدیگر را می‌بخشند و این موضوع در محیط‌هایی که رقابت بسیار زیاد باشد، بیشتر دیده می‌شود. در شرکت‌های مختلف این حس وجود دارد که کارها به‌شدت زیر نظر است و کارمندان و مدیران منتظر دیدن یک اشتباه از سوی افراد مختلف هستند. چنین حسی باعث می‌شود که کارمندان نتوانند به خوبی در محیط شرکت کار کنند و همیشه اضطراب دارند. اگر بتوان این حس را از بین برد، همه در بهترین حالت ممکن کار خواهند کرد.

داشتن اعتماد

مهم‌ترین چیز برای کارمندان گوگل این است که کار خودشان را در زمان مشخص شده و با بالاترین کیفیت به پایان برسانند. نتیجه‌ی این کار باعث می‌شود که این شرکت برخی از محصولات خودش را بسیار زود راهی بازار کند. محصولاتی که بسیار کامل تولید شده‌اند و نیازی به بازنگری در آن‌ها دیده ‌نمی‌شوند. شرکت گوگل اعتماد زیادی به مهندسان خودش دارد و می‌داند که آن‌ها کار خودشان را بهتر از سایرین انجام می‌دهند.

نظم و ترتیب

این موضوع در تمام شرکت‌ها دیده می‌شود. همه باید بدانند که چه کاری انجام می‌دهند و باید با هدف‌های خودشان آشنا باشند. البته عمل کردن به این موارد کار سختی است. در کوتاه مدت می‌توان آن‌را انجام داد؛ اما برای انجام دادن آن‌ها در طولانی مدت، باید برنامه ریزی دقیقی داشت. اگر بتوان یک برنامه‌ریزی خوب برای فعالیت‌های شرکت به وجود آورد، قطعا می‌توانید با نظم بهتری کار کنید و تمام افراد هم می‌دانند که باید چه کاری انجام دهند.

مفهوم کار

همیشه به این موضوع اشاره شده که کارمندان باید مفهوم کاری که انجام می‌دهند را در زندگی خودشان درک کنند. گوگل می‌گوید بیشتر کارمندانی که دارد، با یک دلیل خاص کار می‌کنند. آن‌ها دلیل‌های شخصی خاص خودشان را برای کار دارند. کارمندان ساعت‌های زیادی از روز و حتی شب را روی یک پروژه‌ کار می‌کنند. پروژه‌ای که احساس خوبی نسبت به آن دارند.

تاثیر

اینکه به کار خودتان ایمان داشته باشید، مهم نیست. باید به تغییراتی که به وجود می‌آورید ایمان داشته باشید. یک تیم خلاق و موفق باید تاثیر کاری که انجام می‌دهند را ببینند. باید به تاثیری که کارتان می‌گذارد توجه داشته باشید. هر کاری که انجام می‌دهید تاثیر خاص خودش را دارد و به همین دلیل افراد موفق سعی می‌کنند کاری که انجام می‌دهند دنیا را به جای بهتری تبدیل کند.

‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌

منبع: Inc

+ نوشته شده در  یکشنبه یکم آذر ۱۳۹۴ساعت 12:57  توسط فروش ماسک موی لوریس www.tehranstar.ir  | 

نفوذ به گوشی‌های اندرویدی و هک کردن آن‌ها از طریق وب سایت

نفوذ به گوشی‌های اندرویدی و هک کردن آن‌ها از طریق وب سایت

 

 

نفوذ به گوشی‌های اندرویدی و هک کردن آن‌ها از طریق وب سایت

جدیدا برنامه‌ای به گوشی‌های اندرویدی نفوذ می‌کند که می‌تواند کنترل دستگاه را در اختیار فرد غریبه‌ای قرار بدهد.

هنوز ساز و کار این نفوذ دقیقا مشخص نیست. ولی آشکار شده طی این حمله که از طریق JavaScript V8 صورت می‌گیرد، کنترل گوشی در اختیار فرد مهاجم قرار می‌گیرد و او سریعا هر اپلیکیشنی که بخواهد را روی آن گوشی هوشمند نصب می‌کند؛ اپلیکیشن‌هایی که در حکم دروازه‌ای ورود بدافزارهای (Malwares) بیش‌تر هستند.

این برنامه بدون آگاهی کاربر، سریعا نصب می‌شود.

Quihoo 360 یک شرکت تامین امنیت اینترنتی و ساخت نرم‌افزارهای آنتی ویروس در چین است. «گوانگ گنگ» (Guang Gong) یکی از محققین این شرکت روز گذشته در کنفرانس «پک‌سک» (PacSec) در توکیو، خبر از یک حمله‌ی نرم‌افزاری به پنل Pwn2Own داد.

جالب‌ترین نکته درباره‌ی این نفوذ، عدم نیاز مهاجم به سایر حفره‌های امنیتی در ابتدای کار است.

نفوذ به این شکل صورت می‌گیرد که کاربر، مرورگر کروم خود را باز می‌کند و آدرس یک وب‌سایت را وارد می‌کند؛ غافل از این‌که شکاف جدید توسط مهاجم، مشخصا روی این وب‌سایت لود شده؛ و تمام. گوشی آلوده شده است.

این برنامه بدون آگاهی کاربر، سریعا نصب می‌شود.

گرچه به محتوای گزارش‌های نامربوط با این اتفاق رسیدگی نمی‌شود ولی تمامی آن‌ها مورد بررسی قرار خواهند گرفت.

یکی از مسوولان پک‌سک در توضیح بیش‌تر این نفوذ گفته است: “این یک بار اتفاق افتاد. اما امروز اکثر مردم برای دسترسی به یک نرم‌افزار و لود کردن آن باید از تهدیدها و ریسک‌های متعددی عبور کنند. به محض این‌که وب‌سایت را با گوشی‌تان باز کردید، JavaScript V8 در کروم، شروع به نصب یک اپلیکیشن می‌کند (که در این مورد، اپلیکیشن BMX Bike game بوده است). تمام این روند بدون آگاهی کاربر اصلی که صاحب گوشی اندرویدی است، پیش می‌رود و کنترل گوشی به دست یک غریبه می‌افتد.”

«گنگ» جزییات را افشا نکرد و نگفت که این نفوذ دقیقا چه‌طور صورت می‌گیرد. اما با همراهی برنامه‌ی ردگیری باگ‌های شرکت گوگل (Google’s bug bounty programs)، مبلغی را به عنوان پاداش در قبال هرگونه گزارش مفید از سوی کاربران، در نظر گرفته است. او گفت: “این وظیفه‌ی ماست که در اسرع وقت این مشکل را رفع کنیم و در عوض، انتظار داریم تا گزارش‌های منطقی و صحیحی را دریافت کنیم. گرچه به محتوای گزارش‌های نامربوط با این اتفاق رسیدگی نمی‌شود ولی تمامی آن‌ها مورد بررسی قرار خواهند گرفت.”

منبع: Pcmag

+ نوشته شده در  یکشنبه بیست و چهارم آبان ۱۳۹۴ساعت 13:27  توسط فروش ماسک موی لوریس www.tehranstar.ir  | 

آیا بالاخره خودروهای پرنده به بازار می‌آیند؟

آیا بالاخره خودروهای پرنده به بازار می‌آیند؟

 

 

آیا بالاخره خودروهای پرنده به بازار می‌آیند؟

رویای خودروی پرنده سال‌ها است فکر بشر را به خود مشغول کرده ولی باوجود تلاش زیاد، تاکنون چنین وسیله‌ی نقلیه‌ای را به‌جز در فیلم‌های علمی-تخیلی ندیده‌ایم. اما شرکتی نوپا در اسلواکی مدعی است می‌تواند این خیال را تا سال ۲۰۱۷ به پرواز در آورد.

‌‌‌‌   ‌‌‌‌

«ایرو موبیل» (AeroMobil) سال گذشته‌ی میلادی نمونه‌ی اولیه‌ی این خودروی دو سرنشینه و باله‌دار را به نمایش گذاشته بود. امسال هم مدیر و بنیان‌گذار آن Juraj Vaculik اظهار داشت که چیزی به تحقق این رویا نمانده: «ما به‌سرعت درحال گسترش کارگروه خود هستیم و طبق برنامه تا سال ۲۰۱۷ خبر اولین سواری پرنده را اعلام خواهیم کرد. … هدف تنها نشان دادن امکان هم‌آمیزی هواپیما و خودرو نیست؛ بلکه قصد ما تجاری‌سازی چنین وسیله‌ای است.»

ایرو موبیل

این شرکت هنوز تخمینی از قیمت خودروی خود با نام AeroMobil 3.0 اعلام نکرده ولی گفته می‌شود خرید آن چیزی بین خودروهای شرکت تسلا و یک هواپیمای کوچک آب خواهد خورد.  AeroMobil 3.0 اولیه کمی کوچک‌تر از یک خودروی لیموزین است؛ هم‌چنین بال‌های آن موقع پرواز باز و به هنگام حرکت روی زمین جمع می‌شوند تا فضای کمتری اشغال کنند. ویدیوی رسمی این خودرو را در زیر تماشا کنید:

Video Player
 
00:00
 
03:52
 

‌‌‌‌  ‌‌

اولین خودروی پرنده حین پرواز تا ۲۰۰ کیلومتر بر ساعت سرعت می‌گیرد؛ درحالی‌که روی زمین نهایتا با ۱۳۰ کیلومتر بر ساعت حرکت می‌کند. نمونه‌ی اولیه با هر بار سوخت‌گیری امکان پیمایش ۷۰۰ کیلومتر را دارد.

سواری AeroMobil 3.0 باید لذت‌بخش باشد ولی برای تجربه کردنش به‌جز قیمت بالا و گواهی‌نامه‌ی رانندگی احتمالا به گواهی‌نامه‌ی خلبانی هم نیاز خواهد بود. البته همه‌ی این‌ها در صورتی است که برنامه‌های این شرکت به‌خوبی پیش بروند وگرنه مانند شرکت Terrafugia آمریکایی، AeroMobil هم از گردونه خارج خواهد شد؛ تا در آینده چه رقم بخورد. در ادامه تصاویر بیشتری از AeroMobil را ببینید.

خودروی پرندهخودروی پرنده ۲خودروی پرنده ۳خودروی پرنده ۴خودروی پرنده ۵خودروی پرنده ۶

‌‌‌   ‌‌

منبع: Science Alert

+ نوشته شده در  یکشنبه بیست و چهارم آبان ۱۳۹۴ساعت 13:2  توسط فروش ماسک موی لوریس www.tehranstar.ir  | 

راهنمای استفاده‌ی صحیح از عطر؛ رایحه‌ی خوش‌تر، ماندگاری بیشتر

راهنمای استفاده‌ی صحیح از عطر؛ رایحه‌ی خوش‌تر، ماندگاری بیشتر

 

 

راهنمای استفاده‌ی صحیح از عطر؛ رایحه‌ی خوش‌تر، ماندگاری بیشتر

احتمالا برای همه‌ی ما اتفاق افتاده که مجذوب رایحه‌ی عطر شخص دیگری بشویم؛ اما پس از خرید و استفاده از همان عطر، هیچ اثری از آن بوی دوست داشتنی را روی پوست و لباس‌مان احساس ‌نکنیم. حتی ممکن است ازعطر همیشگی خودمان استفاده ‌کنیم، اما کوتاه شدن ماندگاری‌اش برای‌مان آزار دهنده به‌نظر برسد. اولین دلیلی هم که برای بروز این اتفاقات به ذهن‌مان می‌رسد معمولا تقلبی بودن عطر است. در این مطلب می‌خواهیم کمی راجع به‌ دلایل این تغییرات بو و همچنین افزایش ماندگاری روی بدن صحبت کنیم.

شاید برای‌تان عجیب باشد که در دیجی‌کالا مگ به عنوان یک مجله‌ی آنلاین مرتبط با دنیای فناوری، مقاله‌ای در رابطه با سبک زندگی ببینید. ولی بالا بردن سطح علمی جامعه، یکی از بزرگترین اهداف دیجی‌کالا و دیجی‌کالا مگاست. تصحیح باورهای اشتباه در جامعه می‌تواند روند زندگی را هوشمندانه‌تر و راحت‌تر بکند. همیشه در اطرافمان نظرات ضد و نقیضی راجع به دوام عطرهای خاص شنیده‌ایم و این موضوع گاهی خودمان را هم در خرید دچار شک و تردید کرده است. اما بهتر است در ابتدا روش صحیح استفاده‌ی از عطر را بدانیم و بعد از آن درباره‌ی ماندگاری، اصل یا تقلبی بودن و حتی زیر سوال بردن یک برند قضاوت کرده و به نتیجه برسیم. نکاتی که در ادامه به آن‌ها خواهیم پرداخت نمونه‌هایی از این اصول است.

1

بهترین زمان برای استفاده از عطر، بلافاصله بعد از حمام و خشک شدن کامل پوست است. در واقع عطر روی پوست تمیز ماندگاری بیش‌تری دارد و بیش‌ از هر زمان دیگری برای شخص استفاده کننده و اطرافیان‌اش به آن‌چه که در ذهن‌شان مدنظر دارند، نزدیک‌تر است. این نکته را فراموش نکنید که رایحه‌ای که اطرافیان از بوی عطر شما به مشام‌شان می‌رسد، ‌کاملا به مواد شوینده‌ای که استفاده می‌کنید وابسته است. برای مثال استفاده از شامپوهایی با عصاره‌ی مرکبات در کنار عطرهایی با رایحه‌ی تلخ، ‌بعضی وقت‌ها تضادی ایجاد می‌کند که ثمره‌ی آن استشمام بوی عجیب و نا آشنایی برای خود شخص یا اطرافیان‌اش خواهد بود. یکی از راه حل‌های پیشنهادی برای رفع این مشکل می‌تواند استفاده از یک برند مشترک برای عطر و لوازم بهداشتی باشد.

2

نکته‌ی بعدی معمول‌ترین کاری که همه‌ی ما هنگام استفاده از عطر در نظر می‌گیریم و آن اسپری کردن عطر روی گردن یا روی نبضِ مچ دست است؛ این در حالی است که قفسه‌ی سینه، آرنج و حتی پشت ران پا هم از جمله اعضایی است که به دلیل نزدیک بودن رگ به سطح پوست، گردش خون بالایی داشته و ماندگاری و پخش بوی بیش‌تری به نسبت سایر قسمت‌های بدن دارند.

از زدن عطر به لباس‌تان خودداری کنید. این کار علاوه بر این‌که روی لباس ایجاد لک می‌کند، به دلیل عدم جذب گرمای بدن پخش بو و ماندگاری کم‌تری را به‌همراه دارد. در این حالت کیفیت بویی که به مشام می‌رسد بستگی زیادی به جنس لباس خواهد داشت. باید توجه داشته باشید که بلافاصله بعد از زدن عطر روی بدن، لباس نپوشید. همان‌طور که می‌گویند بعد از زدن عطر روی مچ، طبق عادت با مچِ دیگر روی آن را نمالید؛ این دو عادت همیشگی، میزان دوام عطر روی پوست را به شکل چشم‌گیری کاهش می‌دهد.

بسیاری از ما طبق تجربه‌های فردی به نتایج مختلفی برای ماندگار کردن عطرها روی بدن خود رسیده‌ایم؛ یکی از این نکات که کمی عمومیت بیش‌تری دارد، زدن عطر به موها است.

بهترین روش برای این‌کار زدن عطر به برس و کشیدن آن روی موها است. زدن عطر به طور مستقیم روی مو باعث آسیب دیدن و خشک شدن مو می‌شود.

تمام نکاتی که در بالا به آن‌ها اشاره شد ‌کاملا به نوع پوست فرد و فصلی که از آن عطر استفاده می‌کند، بستگی دارد و می‌تواند در شرایط مختلف نتایج متفاوتی را در پی داشته باشد.

نا گفته نماند تغییرات هورمونی و هم‌چنین تغییر در میزان تعریق بدن هم می‌تواند در دوام رایحه‌ی عطر تاثیرگذار باشد. با رعایت نکاتی که در بالا به آن‌ها اشاره شد می‌توانید از عطرهای‌تان اصولی‌تر استفاده کنید، کیفیت بالاتری را تجربه کنید و با این کار از تجدید چند باره‌ی عطر در طول روز بکاهید.

+ نوشته شده در  یکشنبه هفدهم آبان ۱۳۹۴ساعت 13:13  توسط فروش ماسک موی لوریس www.tehranstar.ir  | 

از فیسبوک تا تلگرام

از فیسبوک تا تلگرام

 

 

از فیسبوک تا تلگرام

تا دیروز، به‌طور واضح مرزی میان دو مفهوم شبکه‌ی اجتماعی و اپلیکیشن پیام‌رسانی می‌کشیدیم؛ اما گویا خیلی چیزها در حال تغییر است. اپلیکیشن‌هایی مثل تلگرام برای افزایش مخاطبان خود، قواعد جدیدی تعریف می‌کنند. تلگرام امروز با تعریف دیروز ما از یک برنامه‌ی چت یا اپلیکیشن‌ پیام‌رسانی در تناقض است. آیا وقتش نرسیده که تلگرام و سرویس‌هایی از این دست را شبکه‌ی اجتماعی خطاب کنیم؟

‌‌‌‌   ‌

همیشه موقع نوشتن در مورد تلگرام، واتس‌اپ یا وایبر، من و همکارانم با اصرار خاصی تاکید داشتیم که نباید از عبارت «شبکه‌ی اجتماعی» استفاده کنیم. منطق ما این بود که این‌ها اپلیکیشن پیام‌رسانی هستند، نه شبکه‌ی اجتماعی. رویکرد آن روز ما کاملا درست بود. اما چرا این‌طور فکر می‌کردیم؟

سعی می‌کنم خیلی خلاصه وجه تمایز شبکه‌ی اجتماعی و اپلیکیشن پیام‌رسانی را بازگو کنم: هر دوی این پدیده‌ها پلتفرم‌هایی هستند که به کمک آن‌ها با هم ارتباط برقرار می‌کنیم و محتوا به اشتراک می‌گذاریم. اما فرق‌شان چیست؟ در اپلیکیشن‌های پیام‌رسانی، نوع ارتباط، یک-به-یک یا نهایتا یک-به-چند است. پیام‌ها عمدتا خصوصی هستند و در بازترین حالت تنها با یک گروه خاص به‌اشتراک گذاشته می‌شوند. در ضمن در برخی از اپلیکیشن‌های پیام‌رسانی، محتوای پیام‌ها موقتی هستند و روی دستگاه باقی نمی‌مانند. اسنپ‌چت، تلگرام، وایبر، واتس‌اپ و مسنجر فیسبوک از این دست هستند. اما در شبکه‌های اجتماعی ارتباط‌ها چند-به-چند هستند. پست‌های منتشرشده می‌توانند در معرض عموم قرار بگیرند و به‌راحتی به‌اشتراک گذاشته شده و دست‌به‌دست شوند. شبکه‌های اجتماعی بیشتر از هر چیزی ذات سخن‌پراکنی (‌Broadcasting) دارند.

شبکه اجتماعی

تا دو سه سال پیش، معمولا برندها، ناشران، سیاست‌مداران و افراد سرشناس در شبکه‌های اجتماعی حضوری فعال داشتند. اپلیکیشن‌های پیام‌رسانی هم می‌رفت که به جولانگاه نوجوانان تبدیل شود؛ نوجوانانی که با آمدن والدین‌شان به شبکه‌های اجتماعی، عطای آن را به لقایش بخشیده و به اپلیکیشن‌های پیام‌رسانی یا همان برنامه‌های چت با موبایل مهاجرت می‌کردند.

اما از یک‌جا مسیر داستان عوض شد. اپلیکیش‌های پیام‌رسانی که تا پیش‌ازاین توسط نوجوانان فتح شده بودند، حالا مخاطبان جدیدی پیدا می‌کردند. با همه‌گیرشدن دستگاه‌های موبایل، عموم مردم از این اپلیکیشن‌های ساده‌ و دم‌دستی استقبال کردند. تلفن‌های هوشمند ارزان و رواج استفاده از اینترنت سیم‌کارت، تمام پیامک‌بازهای حرفه‌ای را به‌سمت لاین و وایبر و واتس‌اپ و تلگرام کشاند. مخاطبان این اپلیکیشن‌ها آن‌قدر زیاد شد که فیسبوک لازم دید واتس‌اپ را بخرد! حالا برندها و صاحبان کسب‌وکار هم که تا پیش‌ازاین تمرکزشان روی شبکه‌هایی مثل فیسبوک، توییتر و اینستاگرام بود، اپلیکیشن‌های پیام‌رسانی را فرصتی طلایی می‌دیدند. این‌جا بود که رفتار و ماهیت اپلیکیشن‌های پیام‌رسانی عوض شد؛ آن‌ها اجتماعی‌تر شدند!

گفتیم که اپلیکیشن پیام‌رسانی، یک پلتفرم است؛ ماهیت هر پلتفرمی هم این است که با توجه به نیاز مخاطبان و ذی‌نفعان، تکامل پیدا کند. مثالی از تلگرام می‌آورم. چند هفته پیش تلگرام قابلیتی به نام Channels را راه‌اندازی کرد و با همین حرکت کوچک، شیوه‌ی تعامل کاربران با خود را دگرگون کرد. قابلیت Channels یا به‌قول خودمان کانال یا شبکه، همان سخن‌پراکنی‌ای است که پیش‌تر در شبکه‌های اجتماعی وجود داشت. کاربر به‌راحتی یک کانال خصوصی یا عمومی راه می‌اندازد و هزاران مخاطب پیدا می‌کند. هر کانال می‌تواند به‌شکل نامحدود عضو داشته باشد. در هر یک از پست‌ها هم می‌توان تعداد بازدیدها را مشاهده کرد.

در یک کلام، تلگرام در مسیر تکامل قرار گرفته. این موضوع مختص این سرویس نیست. واتس‌اپ، اسنپ‌چت و تقریبا همه‌ی اپلیکیشن‌های پیام‌رسانی می‌خواهند از شبکه‌های اجتماعی کلاسیک جلو بزنند. مرز بین اپلیکیشن پیام‌رسانی و شبکه‌ی اجتماعی در حال کم‌رنگ شدن است. پدیده‌‌ای که تا دیروز ما آن را اپلیکیشن پیام‌رسانی یا برنامه‌ی چت خطاب می‌کردیم، حالا حتی از شبکه‌های اجتماعی هم اجتماعی‌تر است.

‌‌

+ نوشته شده در  یکشنبه هفدهم آبان ۱۳۹۴ساعت 12:58  توسط فروش ماسک موی لوریس www.tehranstar.ir  | 

مهم‌ترین خبرهای دنیای دیجیتال در هفته‌ای که گذشت (۱۶ آبان ۹۴)

مهم‌ترین خبرهای دنیای دیجیتال در هفته‌ای که گذشت (۱۶ آبان ۹۴)

 

 

مهم‌ترین خبرهای دنیای دیجیتال در هفته‌ای که گذشت (۱۶ آبان ۹۴)

مثل همه‌ی شنبه‌ها امروز هم به مهم‌ترین خبرهای دیجیتالی هفته‌ی پیش نگاهی می‌اندازیم. این هفته چند گوشی جدید معرفی شد؛ گوگل جدیدترین آمار مربوط به سیستم عامل اندروید را منتشر کرد. خبرهایی هم در مورد پرچم‌دار بعدی سامسونگ یعنی گلکسی S7 داشتیم. جنجالی بر سر خم شدن نکسوس 6P برپا شد؛ چند خبر جالب هم در مورد شبکه‌های اجتماعی منتشر کردیم. گلچینی از مهم‌ترین خبرهای هفته را در ادامه بخوانید. بادیجی‌کالا مگ همراه باشید.

‌‌‌

ماجرای گوگل، اندروید و کروم

هفته‌ی گذشته خبری جنجالی به رسانه‌ها راه پیدا کرد؛ همه از احتمال ادغام سیستم‌های عامل کروم و اندروید می‌گفتند. تا چند روز این موضوع در ابهام کامل بود تا این‌که یکی از مدیران ارشد گوگل سیاست‌های این شرکت را تشریح کرد.

اندروید

لینک خبرهای مربوط به این ماجرا و سه خبر مهم دیگر در زیر آمده است:

گوگل سیستم‌عامل کروم را با اندروید ترکیب می‌کند

کروم به شکل مستقل به فعالیت خودش ادامه می‌دهد

گوگل اولین آمار و ارقام مربوط به اندروید ۶٫۰ مارشملو را اعلام کرد

گوگل می‌خواهد خودش چیپ‌ست موبایل بسازد

‌‌‌   ‌

بالاخره نکسوس 6P خم می‌شود یا نه؟

هفته‌ی پیش یک ویدیو روی یوتوب قرار گرفت که نشان می‌داد گوشی نکسوس 6P مثل آب خوردن خم ‌می‌شود؛ تا جایی‌که کسی که این آزمایش را انجام می‌داد گفت: «حتی خواهر کوچک من هم می‌توانست این گوشی را دو نصف کند.»

نکسوس 6P

اما ماجرا به همین‌جا ختم نشد و حرف‌وحدیث‌های زیادی در ادامه‌ی آن در فضای مجازی منتشر شد. خبرهای زیر شما را در جریان اتفاقات قرار می‌دهد:

تست استحکام گوشی نکسوس 6P هواوی

نکسوس 6P مشکل خم شدن ندارد

تست دوباره‌ی نکسوس 6P:‌ گوشی به‌راحتی خم می‌شود

‌‌‌‌‌‌‌‌    ‌‌

معرفی چند گوشی جدید

این هفته چند تلفن هوشمند جدید معرفی شد. احتمالا شما منتظر هیچ‌یک از این‌ها نبودید! شاید هم اصلا اسم بعضی از آن‌ها را نشنیده باشید. خبرهای مربوط به معرفی‌شان را از لینک‌های زیر بخوانید.

ال‌جی

راستی خبری هم در مورد هواوی Mate ۸ داشتیم؛ ظاهرا این فبلت، اولین محصولی خواهد بود که با تراشه‌ی Kirin ۹۵۰‌ راهی بازار می‌شود.

گوشی G7 پلاس شرکت هواوی معرفی شد

گوشی سیام 7X صفحه نمایش دوگانه دارد

ال‌جی گوشی V10 را راهی بازار کرد

گوشی UMI Iron Pro با حسگر تشخیص چشم معرفی شد

‌‌‌‌‌   ‌‌

چه خبر از پرچم‌دار بعدی سامسونگ؟

گویا سامسونگ دی یا نهایتا بهمن امسال از گلکسی S7 رونمایی می‌کند. مجموعه‌ای از خبرها و شایعات مربوط به این دستگاه را می‌توانید از طریق لینک‌های زیر بخوانید:

گلکسی s7

اطلاعات جدید از دوربین گلکسی S7 سامسونگ منتشر شد

گلکسی S7 سامسونگ یک سنسور دوربین جدید دارد

احتمال عرضه‌ی گوشی گلکسی S7 در بهمن‌ماه

۷ شایعه پیرامون گوشی گلکسی S7

‌‌‌‌‌‌‌   ‌‌

 خبرهای ضدونقیض در مورد ویندوز ۱۰

چند ماه پیش ویندوز ۱۰ به‌طور رسمی معرفی شد و بسیاری از کاربران را شیفته‌ی خود کرد. بر اساس آمار و ارقام موجود، محبوبیت این سیستم عامل به‌سرعت در حال افزایش است.

ویندوز ۱۰

این هفته سه خبر در مورد ویندوز ۱۰ داشتیم که یکی از آن‌ها کاملا ما را متعجب کرد. سه خبر زیر را بخوانید:

محبوبیت ویندوز ۱۰ رو به افزایش است

ویندوز ۱۰، ویندوز پیش‌فرض تمام کامپیوترها از سال آینده

شرکت‌های مختلف کاربران را از نصب ویندوز 10 منصرف می‌کنند

‌‌‌   ‌‌

جدیدترین خبرها از شبکه‌های اجتماعی

فیسبوک باوجود تمام گمانه‌زنی‌های منفی، هنوز در اوج است و با قدرت به‌پیش می‌رود. توییتر هم که جدیدا صاحب یک مدیر عامل جدید شده، در پی تغییر برخی از سیاست‌های بنیادین خود است.

شبکه‌ی اجتماعی

اینستاگرام هم که زیر پرچم فیسبوک فعالیت می‌کند، می‌خواهد ابزارهایی توسعه دهد تا کاربران توییتر را بدزدد! خبرهای مربوط به این سه شبکه‌ی اجتماعی را در ادامه بخوانید:

فیسبوک در شهریورماه به‌طور میانگین روزی یک میلیارد کاربر فعال داشته

تصمیم توییتر برای کسب درآمد از ۵۰۰ میلیون کاربر نامحسوس

کانال ویدیویی جدید اینستاگرام در رقابت با توییتر و اسنپ‌چت

‌‌‌‌  ‌‌‌

این چند خبر را هم از دست ندهید

جدا از تمام آن‌چه تا این‌جا گفتیم، چند خبر دیگر هم هستند که دوست نداریم آن‌ها از قلم بیندازیم. در ادامه برخی از آن‌ها را ببینید:

سرفیس بوک

جزییات کارت گرافیک سرفیس بوک مشخص شد

سامسونگ احتمالا خط تولید دوربین‌های دیجیتال‌اش را متوقف می‌کند

لپ‌تاپ‌های Ativ Book ۹ سامسونگ معرفی شدند

آمازون اولین کتاب‌فروشی فیزیکی‌اش را باز می‌کند

‌‌‌‌    ‌‌

+ نوشته شده در  یکشنبه هفدهم آبان ۱۳۹۴ساعت 12:38  توسط فروش ماسک موی لوریس www.tehranstar.ir  | 

اولین اطلاعات از پرچم‌دار احتمالی HTC لو رفت

اولین اطلاعات از پرچم‌دار احتمالی HTC لو رفت

 

 

اولین اطلاعات از پرچم‌دار احتمالی HTC لو رفت

کمتر از یک ماه پیش بود که شرکت HTC گوشی One A9 را معرفی کرد. به‌تازگی اطلاعاتی از یک محصول دیگر این شرکت به بیرون درز کرده است.

محصول جدید شرکت HTC به احتمال زیاد با تراشه‌ی اسنپ‌دراگون ۸۲۰ یا مدیاتک Helio X20 عرضه می‌شود.

اطلاعات لو رفته از گوشی One X9 به این موضوع اشاره دارند که گوشی جدید HTC با شماره مدل E56 شناخته می‌شود و با قیمت ۴۷۰ دلار راهی بازار خواهد شد.

این تلفن همراه از تراشه‌ی اسنپ‌دراگون ۸۲۰ یا تراشه‌ی مدیاتک Helio X20 بهره می‌برد و احتمال دارد که یک صفحه نمایش QHD برای آن در نظر گرفته شده باشد. هنوز اندازه‌ی صفحه نمایش این محصول مشخص نشده است.

گوشی تازه وارد شرکت HTC قرار است با چهار گیگابایت رم و در مدل‌هایی با حافظه داخلی ۶۴ و ۱۲۸ گیگابایت راهی بازار شود. همچنین به نظر می‌رسد که یک مدل از آن با سه گیگابایت رم و ۳۲ گیگابایت حافظه‌ی داخلی در اختیار علاقه‌مندان قرار بگیرد.

تلفن همراه One X9 از یک دوربین ۲۳ مگاپیکسلی در پشت و یک دوربین ۴ مگاپیکسلی در جلو بهره می‌برد. بدنه‌ی آن از فلز خواهد بود و از بلندگوهای BoomSound و یک باتری ۳۵۰۰ میلی‌آمپرساعتی روی آن استفاده خواهد شد.

اطلاعات منتشر شده هنوز از سوی HTC تایید نشده‌اند و باید در آینده منتظر خبرهای بیشتر باشیم.

‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌htc one x9

منبع: Phone Radar

+ نوشته شده در  یکشنبه هفدهم آبان ۱۳۹۴ساعت 12:7  توسط فروش ماسک موی لوریس www.tehranstar.ir  | 

بلیزکان 2015: استارکرفت 2 پس از بسته‌ی الحاقی سوم هم تمام نخواهد شد

بلیزکان 2015: استارکرفت 2 پس از بسته‌ی الحاقی سوم هم تمام نخواهد شد

 

 

بلیزکان 2015: استارکرفت 2 پس از بسته‌ی الحاقی سوم هم تمام نخواهد شد

استودیوی بازی‌سازی بلیزارد گفته است که می‌خواهد داستان استارکرفت 2 را پس از عرضه‌ی سومین بسته‌ی الحاقی‌اش هم ادامه دهد. این شرکت از محتوای دانلودی جدیدی برای استارکرفت 2 به اسم Nova Covert Ops رونمایی کرده است که با محوریت شخصیت Nova ساخته می‌شود.

این محتوای دانلودی‌ استارکرفت 2 تک‌نفره و داستانی است.

این محتوای دانلودی قرار است در سه نوبت عرضه شود. هر بسته‌ هم سه مرحله را در خود جای خواهد داد؛ طوری که داستان Nova Covert Ops نه مرحله طول خواهد کشید. این داستان پس از سومین بسته‌ی الحاقی استارکرفت 2 یعنی Legacy of the Void اتقاق می‌افتد.

این محتوای دانلودی تک‌نفره و داستانی است و در حالی که اسلحه‌ها و مکانیک‌های جدیدی را به استارکرفت 2 اضافه می‌کند، بخش چندنفره‌ی این بازی هیچ تغییری نخواهد کرد.

شخصیت Nova را برای اولین بار در شماره‌ی اول استارکرفت 2 یعنی Wings of Liberty دیدیم. بلیزارد قرار بود یک بازی مجزا با محوریت این شخصیت بسازد، با این حال این بازی که StarCraft: Nova نام داشت و یک اکشن سوم‌شخص بود، اواسط ساخت‌اش لغو شد.

بلیزارد هم‌چنین گفت که برنامه‌ی عرضه‌ی محتوای دانلودی بیشتر برای استارکرفت 2 وجود دارد.

می‌توانید در ادامه، تیزری کوتاه از Nova Covert Ops را ببینید.

Video Player
 
00:00
 
00:00
 

‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌

+ نوشته شده در  یکشنبه هفدهم آبان ۱۳۹۴ساعت 11:50  توسط فروش ماسک موی لوریس www.tehranstar.ir  | 

رحمانی: نکونام همیشه کاپیتان من است

بحث معاوضه ام با کرار را از طریق رسانه ها شنیده ام

رحمانی: نکونام همیشه کاپیتان من است


هافبک سرخپوشان تبریزی که نسبت به اوایل فصل پیشرفت چشمگیری داشته است و تقریبا در بازی های اخیر یا گل زده یا پاس گل داده نقش موثری را برای تراکتور ایفا می کند.


 

به گزارش "ورزش سه"، بختیار رحمانی در مورد شرایط خودش در تراکتور، دور بودن از تیم ملی، شایعه معاوضه اش با کرار جاسم و غیره توضیحاتی می دهد.

* در مورد پیروزی مقابل سایپا و صعود به مرحله بعدی جام حذفی صحبت کن.

دیروزی بازی سختی داشتیم و اینکه خوشبختانه توانستیم پیروز شویم. تلاش زیادی انجام دادیم و به نوعی همه بازیکنان برای تونی بازی می کردند و از صمیم قلبشان بازی می کردند. واقعا خدا را شکر می کنم که توانستیم به مرحله بعدی جام حذفی راه پیدا کنیم.

* قبول داری تراکتورسازی گربه سیاه سایپاست؟

من نمی دانم چرا اینطور می شود ولی این را مطمئن هستم در دو بازی اخیر که با سایپا داشتیم ما سرتر بودیم همانطور که در بالا گفتم دیروز بازی سنگینی داشتیم اما باورتان نمی شود که ما چقدر انگیزه داشتیم و می خواستیم هرطور شده به خاطر تونی ببریم.

* در رابطه با عملکرد خودت چه نظری داری؟

هر روز تلاشم را بیشتر می کنم تا از این چیزی که هستم بهتر شوم. من هیچ وقت به آن چیزی که هستم قانع نیستم و می خواهم بالاتر بروم.

* در صحنه ای از بازی تو با جواد نکونام درگیری لفظی پیدا کردی، داستان چه بود؟

در رابطه با این مساله چیزی ندارم بگویم به این دلیل که آقاجواد بزرگ من است و همیشه کمکم می کند. من همیشه آقای نکونام را کاپیتان خودم می دانم زیرا در تیم ملی نیز با او کار کردم. دیروز در یک صحنه 5، 6 نفر از بازیکنان سایپا روی سر حمزه یونس ریختند. نمی دانم او چه گفته بود که آنها عصبانی شدند اما مورد خاصی وجود نداشت.

* دیروز تراکتورسازی 4 کاپیتان عوض کرد، در این باره نظری داری؟

ابتدای بازی علی حمودی بازوبند کاپیتانی را بسته بود، هنگامی که نیمه دوم میرهانی هاشمی به زمین آمد بازوبند به او تعلق گرفت و بعد از اینکه شاهین گل زد، خود میرهانی بازوبند را به او داد و بعد از تعویض ثاقبی با نریمان جهان کاپیتان اولمان سامان بود.

* یکبار دیگر لیست تیم ملی اعلام شد ولی باز هم نام تو به دلیل مشکلی برخی از سربازها با آن مواجه هستند، در لیست جای نگرفته بود، بالاخره چه زمانی می توانی به تیم ملی کمک کنی؟

من و سروش رفیعی همچنان منتظر هستیم و داریم به دلیل دوری از تیم ملی عذاب می کشیم. از مسوولان خواهش می کنم کاری کنند که ما برگردیم البته منظورم برای این اردو نیست و ان‌شاءالله برای اردوهای بعدی این موضوع حل شده باشد. 

* کی روش بعضا از تو در مصاحبه هایش نام برده و اذعان داشته جای تو در تیم ملی خالی است. رابطه تو با کی روش در چه حدی است؟

من واقعا آقای کی روش را خیلی دوست دارم. من با او و تیم ملی به جام جهانی رفتم. درست است بازی نکردم اما در این راه تجارب زیادی کسب کردم که این تجربه هم می تواند به تیم ملی کمک کند. به شدت دوست دارم برگردم و پیراهن تیم ملی را برتن کنم. متاسفانه الان که از تیم ملی دور هستم، تمام انگیزه ها از من گرفته شده. در حال حاضر زندگی راحتی ندارم آن هم به دو دلیل اول آنکه نمی توانم به تیم ملی خدمت کنم و دوم اینکه من سرباز تراکتورسازی هستم و به همین منظور پولی به جز آن 150 هزار تومان که به صورت قانونی تمام سربازها دریافت می کنند، پول دیگری دریافت نمی کنم. از این لحاظ می گویم زندگی راحتی ندارم و خدایی ناکرده منظور من به هواداران فهیم، پرشور تراکتور و این تیم خوب تبریزی این نیست. من، سروش و شجاع داریم تلاشمان را می کنیم تا از چشم کی روش نیفتیم ولی اینکه ما تلاش کنیم و نتوانیم به تیم ملی برسیم مثل این می ماند که داریم دورهمی تمرین می کنیم و این خیلی عذاب آور است. 

* در مورد وقفه مجدد لیگ نظری داری؟

حرفی در این باره نزنم بهتر است به این دلیل که برنامه را از اول فصل داده اند و همه هم پذیرفته اند بنابراین فقط می توانم برای تیم ملی آرزوی موفقیت کنم.

* بختیار هوادار تراکتور حتی در بازی های خارج از خانه هم اجازه نمی دهند تراکتور احساس تنهایی نکند، در این باره صحبت می کنی؟

بله شما درست می گویید. برای مثال دیروز در بازی با سایپا هزار نفر هوادار به استادیوم آمده بود. البته این را هم در نظر بگیرید ترک زبان در تهران زیاد است به هر حال من دقیقا نمی دانم آنها هواداران تراکتور مستقر در تهران بودند یا از تبریز برای تماشای تراکتور آمده بودند.در هر دو صورت از آنها تشکر می کنم.

* برویم سراغ بحث استقلال این روزها در رسانه ها شنیده می شود که ممکن است بعد از پایان خدمت سربازی ات در تراکتور راهی تهران و استقلال بشوی، این موضوع چقدر صحت دارد؟

در ابتدا جا دارد از هواداران استقلال تشکر کنم که همیشه با حمایت هایشان من را شرمنده کرده اند و همچنین از مسوولان استقلال که در دو، سه سال اخیر پیگیری کارهای من و به خدمت گرفتن من بودند اما من در حال حاضر بازیکن تراکتورسازی هستم و برای این تیم تمام وجودم را می گذارم.

* به عنوان سوال آخر بحث معاوضه تو با کرار جاسم چقدر درست است؟

بحث معاوضه ام با کرار جاسم را به شخصه از طریق رسانه ها شنیده ام و هنوز به طور مستقیم چیزی به اطلاع من نرسانده اند.

+ نوشته شده در  پنجشنبه چهاردهم آبان ۱۳۹۴ساعت 16:32  توسط فروش ماسک موی لوریس www.tehranstar.ir  | 

پروین،عابدزاده‌وطاهری‌درمراسم‌چهلم‌نوروزی(عکس)

پروین،عابدزاده‌وطاهری‌درمراسم‌چهلم‌نوروزی(عکس)


سرمربی اسبق تیم فوتبال پرسپولیس، دروازه‌بان نامدار سابق این تیم و سرپرست باشگاه پرسپولیس از جمله شرکت‌کنندگان در مراسم چهلمین روز درگذشت مرحوم هادی نوروزی هستند.


 

به گزارش "ورزش سه" و به نقل از فارس، مراسم چهلمین روز درگذشت مرحوم هادی نوروزی کاپیتان فقید تیم فوتبال پرسپولیس امروز در روستای کپورچال شهرستان بابل با حضور جمعیت زیادی از اهالی ورزش و علاقمندان به این مرحوم برگزار شد.

در این مراسم افرادی همچون علی پروین، احمدرضا عابدزاده، علی‌اکبر طاهری، محسن بنگر، رضا نورمحمدی، بابک حاتمی، رضا نوروزی، شاه‌حسینی رئیس اسبق کمیته انضباطی، تعدادی از بازیکنان پرسپولیس، ورزشکاران سایر رشته‌های استان مازندران و جمع کثیری از هواداران پرسپولیس و علاقمندان به مرحوم نوروزی شرکت داشتند.

در مراسم چهلم مرحوم نوروزی حاضران با قرائت فاتحه و عزاداری برای کاپیتان فوت شده تیم پرسپولیس یاد و خاطره مرحوم نوروزی را گرامی داشتند. 


+ نوشته شده در  پنجشنبه چهاردهم آبان ۱۳۹۴ساعت 16:14  توسط فروش ماسک موی لوریس www.tehranstar.ir  | 

نورمحمدی: نگفتم بازیکنان مان بی‌شرف هستند

به ذوب نباختیم، به داوری باختیم

نورمحمدی: نگفتم بازیکنان مان بی‌شرف هستند


کاپیتان پرسپولیس که بعد از باخت دراماتیک تیمش در فولادشهر به شدت از داوری این دیدار ناراضی است درباره اظهارنظر شب گذشته اش در مورد بازیکن کم کار تیم نیز توضیحاتی ارائه داد.


 

به گزارش "ورزش سه"، علیرضا نورمحمدی، کاپیتان پرسپولیسی ها معتقد است داوری دیدار برابر ذوب یکی از بدترین فاجعه های ورزشی در هفته های گذشته بوده است و آنها در روزی که می توانستند از این مرحله عبور کنند توسط داور بازی ترمزشان کشیده شد. مدافع پرسپولیس در گفتگو با خبرنگار "ورزش سه"، درباره اتفاقات بازی روز گذشته گفت: حق مان را خوردند و این برای چندمین بار است که این اتفاق می افتد. ما از این بیشتر ناراحت هستیم که این اشتباهات برای آنها دیگر خیلی راحت شده است. این اشتباه مرگبار در زمین حریف و در دقیقه 20 بازی می تواند هر تیمی را از جریان بازی خارج کند. 

نورمحمدی در مورد صحنه اخراج صادقی اینطور توضیح می دهد: کاملا اشتباه بود و خودشان در بین خودشان سه بار از همدیگر سوال کردند و باز هم شک داشتند. من کاملا مطمئن بودم داور اشتباه کرده و حتی از ایمان هم پرسیدم تا با قاطعیت جلوی داور قرار بگیرم. ایمان هم قسم خورد که توپ به دستش نخورده و هر چه به داور گفتم او تصمیمش را گرفته بود و این اشتباهات برای شان عادی شده است.

وی درباره شرایط تیمش بعد از این اخراج گفت: ما قبل از حضور در زمین در شرایطی به اصفهان آمده بودیم که نفرات مصدوم و محروم زیادی داشتیم. این اتفاق هم باعث شد تا با 10 نفر شرایط سختی برای ما به وجود بیاید. برانکو مجبور شد از خیلی از بازیکنان در پست غیر تخصصی شان استفاده کند و با این شرایط پا به مسابقه گذاشته بودیم اما آقای داور تمام برنامه های ما را بهم ریخت. ما مطمئنا علیرغم تمام مشکلاتی که درباره مصدومیت و محرومیت بازیکنان مان داشتیم در شرایط برابر به ذوب نمی باختیم و داوری باعث این اتفاق شد.

مدافع پرسپولیس با انتقاد از عملکرد تیم داوری گفت: فکر می کنم سینه برای ما حکم هند را داشته باشد. در بازی قبلی هم برابر همین ذوب توپ به سینه بنگر خورد اما داور حکم به پنالتی و هند داد. خیلی راحت بعد از آن می آیند و می گویند اشتباه شده است. خب تیم ما از گردونه مسابقات حذف شده و جواب آن را چه می دهید؟ ما جوانمردانه 100 دقیقه برابر آنها قرار گرفتیم و موقعیت صد در صدی هم تا قبل از گل به آنها ندادیم. در موقعیتی 10 نفره هم سه توپ صد در صدی برای گل داشتیم که امید عالیشاه، فرشاد احمدزاده و کمال کامیابی در آن ناکام بودند. مطمئن باشید اگر 11 نفره بودیم شرایط بازی کاملا فرق می کرد.

او در واکنش به صحبت های علی آذری که گفته بود در صورت 11 نفره ماندن پرسپولیس برد راحت تری به دست می آوردند گفت: خب بعد از برد این حرف ها را معمولا می زنند. آقای آذری کاملا برای ما قابل احترام هستند ولی چیزی که همه دیدند این بود که موقعیت های ما علیرغم 10 نفره شدن بیشتر بود اما زمانی که گل را خوردیم تیم از هم پاشید.

نورمحمدی در مورد حضور 100 دقیقه ای قدیمی پور درون دروازه تیم شان گفت: قدیمی پور حتی در بازی های دوستانه هم پشت ما قرار نگرفته بود و البته نمی توان از او نیز توقعی داشت و اولین تجربه اش بود و خوب هم کار کرد. 

کاپیتان پرسپولیس در مورد اظهارنظرش درباره تمارض بازیکنان به مصدومیت برای عدم همراهی تیم نیز اینطور توضیح داد: سوال از من کردند و من گفتم شایعه است. من مطمئن هستم که شایعه است ولی در آن موقعیت که تیم آنطور بازنده شده بود وقتی این سوال از من پرسیده شد جا خوردم و امیدوارم چنین چیزی صحت نداشته باشد و از این بابت مطمئن هستم. بازیکنان ما واقعا بازیکنان باشرفی هستند. یک ذره شیطنت شده و من گفتم بازیکنان ما باشرف هستند و همچین کاری نمی کنند. در این بازی هم دیدید که تا لحظه آخر شرافتمندانه جنگیدند و کم نگذاشتند. 

نورمحمدی در پایان گفت: من واقعا از آن سوال جا خوردم و امیدوارم چنین چیزی صحت نداشته باشد و مطمئنم چنین چیزی صحت ندارد و بازیکنان ما می دانند در چه تیم بزرگی بازی می کنند و ارزش آن و هواداران میلیونی اش را کاملا درک می کنند.

 


+ نوشته شده در  پنجشنبه چهاردهم آبان ۱۳۹۴ساعت 13:45  توسط فروش ماسک موی لوریس www.tehranstar.ir  | 

طاهری: ناپاک‌ترین روزهای داوری ایران رقم خورده

شنبه به دیدار وزیر می‌روم

طاهری: ناپاک‌ترین روزهای داوری ایران رقم خورده


سرپرست باشگاه پرسپولیس گفت: رئیس سازمان لیگ تاکید کرد که پرسپولیس در این فصل مظلوم واقع شده است و این ماجرا باید به دقت پیگیری شود.


 

به گزارش "ورزش سه" و به نقل از فارس، علی اکبر طاهری، درباره اتفاقات رخ داده در بازی پرسپولیس مقابل ذوب آهن در جام حذفی اظهار داشت: کاری که با ما کردند می توانم بگویم ناپاک ترین داوری را رقم زدند. به قول محمود خوردبین سر پرسپولیس را در روز روشن بریدند. آقایان کارشناس داوری لازم نیست که به خودشان زحمت بدهند و کارشناسی کنند چون این اتفاقات کارشناسی هم نمی خواهد. ناپاک‌ترین روزهای فوتبال ایران در بحث داوری رقم خورده است.

وی درباره اینکه گفته بود حرف‌های زیادی درباره کفاشیان و عنایت قصد دارد بزند گفت: العاقل به الاشاره. چون می‌خواهند وزارت ورزش را بزنند این تیم را می زنند. کفاشیان یا می‌داند در زیر مجموعه داوری اش چه خبر است یا نمی داند. اگر می داند که وای بر ما و در غیر این صورت دیگر نباید آنجا بنشیند.

سرپرست باشگاه پرسپولیس افزود: ساده انگاری نباید کرد. یعنی می توان گفت که کمیته داوران نمی‌داند در زمین مسابقه چه بر سر تیم محبوب پرسپولیس آورده‌اند؟ دپارتمان داوری نمی داند؟ این حرف ها را نباید زد. همه خبر دارند که با پرسپولیس چه کردند. متاسفانه گندش را در آورده اند و بهتر است از همین الان بیایند بگویند قهرمان چه تیمی است. چرا اشتباهات اینچنینی در مسابقات دیگر رخ نمی دهد؟ چرا فقط با پرسپولیس اینگونه غیرعادلانه برخورد می شود؟

وی ادامه داد: ظهر امروز با رئیس سازمان لیگ حرف زدم. تاج هم مثل من ناراحت بود و گفت که پرسپولیس و هوادارانش حق دارند اعتراض جدی کنند. او تاکید کرد که پرسپولیس در این فصل مظلوم واقع شده است و این ماجرا باید به دقت پیگیری شود. 

سرپرست باشگاه پرسپولیس درباره اینکه شایعه شده که این باشگاه تهدید به کناره گیری از لیگ برتر کرده است و او در این باره چه راهکاری دارد گفت: شنبه به دیدار وزیر ورزش و جوانان خواهم رفت. بهتر است در این شرایط ما به کنار برویم. هوادار تا چه زمانی باید آرام باشد؟ این ها می‌خواهند اغراض شخصی شان را در کار دخیل کنند و در این شرایط بهتر است من بروم تا پرسپولیس بیش از این آسیب نبیند.

طاهری درباره اینکه تیم استقلال هم زیر مجموعه وزارت ورزش است اما در داوری ها دچار مشکل نشده است گفت: اطمینان داشته باشید نوبت استقلال هم می شود. این ها به هیچ کسی رحم نمی کنند. آدمی که با آبروی قضاوت و داوری بازی کند به هیچ اصولی پایبند نیست.

+ نوشته شده در  پنجشنبه چهاردهم آبان ۱۳۹۴ساعت 13:35  توسط فروش ماسک موی لوریس www.tehranstar.ir  | 

مطالب قدیمی‌تر